Bezár

Bejelentkezés

Hirlevél feliratkozás
Bejelentkezés / Regisztráció
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • Velo magazin
  • Tour de Hongrie
  • Giro d'Italia
  • Tour de France
  • Vuelta a Espagna
  • Technikai hírek
  • Országúti
  • Mountain bike
  • Cyclo-cross
  • Pálya
  • Triatlon
  • Pedelec
  • Enduro
  • Triál

Stéher Európa-bajnoki címet szerzett Filutás Viktor

2025. szeptember 07.
Szerző: Sajtóközlemény
Cimkék: Filutás Viktor Stéher Európa-bajnok

A németországi Erfurtban rendezett Derny és Stéher kontinensviadalon lett a legjobb a Karcag Cycling ÉPKAR Team kerekese.

Szeptember 5-6-án Erfurt adott otthont a Derni és Stéher Európa-bajnokságnak, melynek Filutás Viktor személyében magyar indulója is volt. A stéher a pályakerékpározás motorvezetéses száma, amikor a bringások csak alig néhány milliméterrel haladnak a motor mögött. Általában meghatározott távon (általában 25, 30, vagy 40 kilométer), vagy adott idő alatt (általában egy óra) mérik össze erejüket.

 

Diavetítéshez kattints a képre

 

Nos, a korábbi kétszeres országúti bajnok, számtalan pályabajnoki címmel és nem mellesleg a magyar egyórás rekorddal is büszkélkedő Filutás a leggyorsabb előfutam megnyerésével kvalifikált a döntőbe, ahol igencsak komoly kockázatot vállalva már a verseny legelején támadott. Taktikája bejött, ugyanis végül magabiztosan szerezte meg az Európa-bajnoki címet, na meg az ezzel együtt járó megkülönböztető trikót, a holland Reiner Honig és a német Luca Harter előtt.

 

– Három előfutamot rendeztek, mindegyikből az első két helyezett jutott tovább egyenes ágon, plusz a két leggyorsabból a harmadikok, így alakult ki a nyolcas döntő – értékelt a díjátadót követően Filutás. – A rajtpozíciókat sorsolják, mi pedig jó számot húztunk, így az volt a cél, hogy futamgyőztesként jussunk tovább.

 

Az előfutamokban 25 kilométer várt a versenyzőkre, míg a döntő egy óráig tartott, így utóbbi egy kissé más taktikát igényelt.

 

– Nagyon sokat beszéltünk a motorosommal arról, hogy mi legyen a döntőben a taktika – tért ki a fináléra Viktor. – A sorsolás ugyan nagyon sok mindent eldönt, azonban az egyórás futam olyan, mint egy tizenkét menetes ökölvívó meccs. Végül úgy döntöttem, hogy nem érdekel hányadik helyről indulunk, azonnal támadni kell és meg kell próbálni az ellenfeleknek még az életkedvét is elvenni. Ez pedig így is történt, így a verseny harmadik percében már vezettünk. Nagyon nehéz volt megcsinálni az első körelőnyt, a másodikat viszont már annál könnyebb, mivel a riválisaim fejben viszonylag hamar feladták. Az első néhány kör viszont elképesztő csatát hozott, többször is azt hittem, hogy itt a vége.

 

Diavetítéshez kattints a képre

 

A döntőbe Viktor mellé négy német, valamint egy-egy svájci, francia és holland versenyző került. A legnagyobb német sztár a második körhátrányát követően feladata a versenyt, a korábbi kétszeres Euróba-bajnok Honignek, aki előzetesen a legnagyobb favorit volt, pedig be kellett érnie az ezüstéremmel.

 

– Nagyon sokat készültem erre az Eb-re, egy álmom teljesült ezzel a győzelemmel – zárta gondolatait Viktor, aki számára nincs megállás, hiszen a jövő héten már ismét országúton versenyez, mégpedig a nívós Román Körversenyen. – Akinek külön köszönettel tartozom az a motorosom Peter Bäuerlein, aki a sportág egyik legnagyobb ikonja, amit mi sem mutat jobban, minthogy én már a negyedik Európa-bajnok versenyzője vagyok. Rajta kívül meg kell említenem Rainer Podlesch edzőt és csapatvezetőt, Filutás Árpádot, aki szerelőként és apaként segített, Bognár Zsolt masszőrt és a Karcag Cycling ÉPKAR Team szakmai stábját, hiszen az országúton elvégzett munka is kellett ahhoz, hogy most aranyérem kerüljön a nyakamban.

 

Fotó: UEC.

 

Kérjük, írja meg véleményét:

Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.

visszalépés az előző oldalra

Legújabb pálya hírek

Bravúr Törökországban, történelmi időt repesztett a magyar sprintcsapat

Bár a továbbjutás elmaradt, a magyar férfi csapatsprint-válogatott közel másfél másodperccel megdönt...

  • Alumíniumból építettek velodromot a sivatagban
  • Bizakodó Drijver Bertoldot és az olimpiát illetően a pálya szakágvezető
  • Lavreysen négy arannyal írta át a sporttörténelmet
  • Albert Torres történelmi sikere a pályakerékpáros világbajnokságon Chilében

VELO.hu felhasználók legújabb túrái

Bazi nagy Görög-túra

Távolság: 920 km
Szintkülönbség: 12000 m
Nehézségi fok: 8

Balaton 1. – Keszthelyi-hegység

Távolság: 32.3 km
Szintkülönbség: 327 m
Nehézségi fok: 3

Szentgotthárd – Őrség Észak

Távolság: 39.4 km
Szintkülönbség: 458 m
Nehézségi fok: 5

Legújabb blog bejegyzések

  • Alpok a javából 1.rész: "Svájci Grand-canyon"
  • Kiruccanás a Dolomitokba a Giro magyar kerekeseinek buzdítására
  • Csak biciklik?
  • Bala
  • "Hadiösvényen..."

Félsziget-kupa 2019

Merida Concept Store Budapest - Megnyitó

Félsziget-kupa

Borsodcross 2017

Lampre-Merida edzőtábor 2018

Movistar csapatbemutató 2018

Polartec edzőtábor 2018 Contadorral

UAE edzőtábor 2018

Országúti kerékpáros világbajnokság 2014 - Promo

SuperCross sorozat 1. forduló-Kazincbarcika cyclocross

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

Harkány Tour 2013: 12 órás nemzetközi kerékpárverseny

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás (rövid videó)

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás

MERIDA Tour de Zalakaros 2013 (Teljes összefoglaló)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

Müller Attila már a WestEnd Bringa WeekEnd-re készül

  • Kerékpár
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Felszerelés
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • VELO magazin
  • Médiajaánlat
  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatvédelem
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Velo.hu bringamagazin.
Biciklis hírek, tesztek, felszerelések, túrák és apróhirdetések
weboldal tervezés: IRQ