2012. április-májusi szám
Április 28-tól, országosan kapható a VELO magazin 2012/2-es, április-májusi száma. Aktuális magazinunkban visszatekintünk az elmúlt hónap legfontosabb kerékpáros eseményeire, a tavaszi klasszikusokra, illetve a melbourne-i pályakerékpáros világbajnokságra. Felidézzük Tom Boonen nagy menetelését, mely során megnyerte az E3 Harelbeke és a Gent–Wevelgem viadalokat, illetve a Flandriai Körversenyt és a Párizs-Roubaix-t. Emellett pedig azt is eláruljuk, hogy szerkesztőségünk kit tart az idei tavaszi klasszikusok legnagyobb felfedezettjének. A pályakerékpáros világbajnokság kapcsán pedig előre tekintettünk az év csúcseseményére a Londoni Olimpiára. A közelgő Giro d'Italiát ezúttal magyar szemszögből vizsgáltuk meg, összegyűjtöttük, hogy mely szakaszokra érdemes kilátogatni.
Ha az időjárás egyelőre nem is azt mutatja, de közeledik a nyár. Ennek alkalmából nyári ruhakörképpel készültünk, hiszen a forgalmazóknál és a boltokban már raktáron van minden, amire idén szükség lehet. A közelmúltban lehetőségünk nyílt kicsit belelátni a jövőbe, megnéztük milyenek lesznek a Shimano Zee és a Saint 2013 szettek. Valóban annyi előnyük van a 29-es bringának, hogy máris rohanni kell lecserélni a „vacak” 26-ost? Vagy a hátrányaik miatt nem mindenkinek érdemes 29-esre váltani? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ, amikor bemutattuk a hazánkban is kapható big foot montikat. A hazánk legnagyobb amatőr kerékpáros eseményének a Tour de Pelsónak a beharangozójának apropóján pedig a sporttáplálkozás alapelveit gyűjtöttük össze.
A tartalomból
Tom Boonen - A kockakőgyűjtő
Egy nagy versenyző nagy emlékéhez stílusos győzelem tartozik. Amikor nincs más a célfotón, de te haladtál át elsőként a célvonalon, verve az egész mezőny. Tom Boonen is így, a lehető legelegánsabb módon nyert a negyedik Párizs-Roubaix-t Az idén újra csúcsformába lendülő belgának, néhány sérüléssel és botrányokkal teli év után - bőven volt ideje ünnepelni a Roubaix standionban, ahol feltartott négy ujjával mutatta a közönségnek, sikerült.
Konklúziók a klasszikusokról
1.Quick-Step, a törvényhozó: Azt már megszokhattuk, hogy a tavaszi macskaköves klasszikusok közvetítésébe bekapcsolódva általában a Quick-Step mezt láthatjuk a mezőny elején. Ez az idén is így volt, de amit eredményekben elértek arra, nincs jobb szó, mint kegyetlen! Agyőzelmeik: Dwars DoorVlaanderen (Terpstra), E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke (Boonen), Gent-Wevelgem (Boonen), Driedaagse De Panne-Koksijde (Chavanel), Tour of Flanders és Paris-Roubaix (Boonen).
8 új világcsúcs a pályakerékpáros VB-n
Április első hetében rendezték Melbourne-ben a pályakerékpáros világbajnokságot. A szakág olimpia előtti utolsó komoly megmérettetésén nyolc világcsúcs született és a nagy nemzetek szakvezetői nemhogy okosabbak lettek, de minden eddiginél nehezebb helyzetbe kerültek az olimpiai csapatok kijelölésével kapcsolatban
Tour de Pelso – táplálkozás és pszichés felkészülés
Sokat vitatott kérdéskört veszünk elő cikkünkben, leginkább a lényegre szorítkozva. A sporttáplálkozás alapelvei kapcsán nem is találhatnék jobb apropót, mint a közelegő Tour de Pelsónak, hazánk legnagyobb amatőr kerékpáros eseményének a beharangozója. A táv 204 kilométer, ami nemcsak táplálkozási, hanem komoly pszichés kihívások elé is állítja a résztvevőket. Mit fogyasszunk a verseny alatt, mire figyeljünk az út során?
A nagy kerék bűvöletében
Valóban annyi előnyük van a 29-es bringáknak, hogy máris rohanni kell, és lecserélni a „vacak” 26-ost? Vagy a hátrányaik miatt nem mindenkinek érdemes 29-esre váltani? Ezekre próbáljuk megkeresni a választ, majd bemutatjuk a jelenleg hazánkban is kapható big foot montikat.
Honnan indult ez az egész 29-es mánia? Gary Fisher nem kevesebb mint 10 éwel ezelőtt mutatta be az első nagy kerekű MTB kerékpárját, és még abban az évben sikerült is elfogadtatnia a UCI-al, hogy lehessen világkupa-futamokon indulni ilyen bringával. A nagy gyártóknak nyolc év kellett, hogy belássák, nem egy őrült tudós műve ez, hanem valóban átgondolt és működő rendszer, amelynek ugyan vannak hátrányai, de ezek eltörpülnek az előnyei mellett.
Nyári ruhakörkép
Nehéz ráhangolódnunk a nyári ruhakörképre, főleg úgy, hogy jelenleg is esik az eső, és alig 10 fok van odakint. Mintha az időjárás nem szeretné megérteni, hogy bizony április végén már tavasznak kellene lenni, kellemes 20 fok körüli hőmérséklettel és bringázáshoz ideális körülményekkel.Ettől függetlenül a forgalmazóknál és a bringaboltokban már raktáron van minden, amiből az idén válogathatsz. Mára nemcsak a kerékpárok, hanem a ruházatok is specializálódtak. Manapság nem trendi pólóban és farmerban bringázni a városban sem, és a sportos bringások sem kizárólag tapinaciban vagy mezben tekernek. Nézzük felhasználási terület szerint a
ruhákat.
Hegyikerékpáros túra a Mecsekben
Ha a Mecsekben szeretnénk kerékpározni, még Budapestről is elég sokat kell utazni, de a hegyikerékpárosoknak mindenképpen megéri, mivel egy szinte érintetlen hegységben tekerhetnek. Számtalan szép, érdekes és látványos hely található a Mecsek mindkét oldalán. Ezúttal az északi lankákon tettünk kellemes túrát. Igazi paradicsom ez a MTB-knek, mivel hazai viszonylatban aránylag sok hivatalosan kijelölt útvonalat találhatunk, és ezek nemcsak széles dózerutakon mennek, hanem valódi izgalmas ösvényeken is. Éppen ezért érdemes erőnlétileg és vezetéstechnikailag is képzettnek lenni, mert nehéz megúszni kevés szintkülönbséggel a mecseki túrákat.
Giro d’ltalia 2012 - Hova érdemes utaznunk
Múlt havi számunkban már olvashattátok az idei Giro d’ltalia útvonalának részletes bemutatóját. Most a Dániából rajtoló versenyt magyar szemszögből vizsgáljuk meg, azaz melyek lehetnek a háromhetes viadal számunkra legérdekesebb pontjai, ahova kilátogatva felejthetetlen élményekkel gazdagodhatunk!