Ezért nem tartotta be a sörivás protokollját a Kuurnén Matthew Brennan
A belga klasszikusok nyitóhétvégéjén nemcsak a szél és a macskakövek kavarták fel az indulatokat, hanem egy korsó sör is. Matthew Brennan győzött ugyan a Kuurnén, ám magyarázkodnia kellett, mivel nem kortyolt bele a folyékony kenyérbe.
A tavaszi klasszikusok szezonja hagyományosan az Omloop Het Nieuwsblad és a Kuurne–Brussels–Kuurne hétvégéjével indul, és ez 2026-ban sem volt másként. Szombaton Gent környékén, vasárnap pedig Kuurnében csaptak össze a mezőny legjobbjai, megnyitva a macskaköves egynaposok időszakát.
Kuurne idén is hozta mindazt, amiért ezt a versenyt sokan imádják: bukások, oldalszél, defektek és folyamatos idegfeszültség. A Team Visma | Lease a Bike csapata végig éberen versenyzett. Christophe Laporte és a fiatal Matthew Brennan rendre az első sorokban helyezkedtek, amikor az oldalszél darabokra próbálta szedni a mezőnyt. A hajrához közeledve a holland alakulat mintaszerű felvezetést produkált, így Brennan tökéletes pozícióból kezdhette meg az utolsó 100 métert, és magabiztosan győzött.
A dobogón a Tudor Pro Cycling két kerekese csatlakozott hozzá, Luca Mozzato és a rutinos Matteo Trentin. A virágcsokrok és a jelképes szamár átadása után következett a belga versenyek egyik legkedvesebb hagyománya, a pódiumon való sörözés. Mozzato és Trentin gondolkodás nélkül kortyolt, Brennan azonban csak a kezében tartotta a győztesnek járó serleget, nem ivott.
Természetesen a közösségi médiában azonnal megindultak a találgatások, hogy vajon a csapat túl szigorú szabályai állhatnak-e a háttérben? Brennan azonban gyorsan tisztázta a helyzetet.
– Lisztérzékeny vagyok, nem fogyaszthatok glutént. Ha ittam volna belőle, akkor arra akár a teljes szezonom rámehetett volna. Kár, mert ez a pillanat része, de idén még szeretnék néhány versenyt nyerni – oszlatta el a felvetéseket Brennan.
A döntés tehát nem fegyelmi, hanem egészségügyi kérdés volt. A gluténérzékenység szigorú diétát követel, és egy ilyen hosszú, intenzív verseny után a szervezet különösen érzékeny lehet. Brennan számára pedig a pillanatnyi hagyomány helyett a hosszú távú célok számítanak.
A fiatal brit nem titkolja, hogy komoly ambíciói vannak a tavaszi klasszikusokon. A macskaköves versenyeken szeretne fejlődni, és ebben kulcsszerepet tulajdonít a csapatának. Mint fogalmazott, a Visma olyan környezetet teremt számára, amelyben minden lehetősége megvan ahhoz, hogy előrébb lépjen.
Fotó: PrintScreen.























Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.