Frissítve: Valter Attila második helyen zárta összetettben az Isztriai Körversenyt (UCI 2.2)

2019. március 16. szombat
  |   Szerző: velo.hu

Frissítés vasárnap: A körverseny záró etapját Pazin és Umag között rendezték 156 km-es távon, ahol sprintbefutó döntött, melyet az olasz Guardini (Bardiani) nyert. Az összetett ma már nem változott, Gall megnyerte a körversenyt, Valter pedig maradt a második helyen, ami újabb 30 (!) UCI pontos jelent a nemzetnek.

Frissítés szombat: A verseny szombati, 161 km hosszú, hegyi befutóval végződő szakaszát az osztrák Gall nyerte, Valter Attilla a győztest követő 10 fős csoporttal ért be, 13 mp hátránnyal a 10. helyen. Ezzel összetettben a második helyre csúszott vissza, hátránya 5 mp az utolsó szakasz előtt Gall-al szemben.

Valter Attila (CCC Development Team) szakaszgyőzelmével zárult a 2.2-es Isztriai Körverseny első mezőnyetapja Porec és Labin között. A magyar kerekes ezzel újabb 7 Europe Tour pontot gyűjtött, nem mellékesen összetettben is átvette a vezetést!

Az elmúlt években megszokottaknak megfelelően ezúttal is Umagban rajtolt a 2.2-es besorolású horvát, Isztriai Körverseny. A magyar színeket ebben az esztendőben csak Valter Attila képviseli. A CCC Development Team a Piotr Brozyna, Kamil Malecki, Michal Paluta, Patryk Stosz, Szymon Tracz és Valter Attila összeállítású hatossal vágott neki az egy prológot és három mezőnyszakaszt tartogató megmérettetésnek.

A mindössze két kilométeres umagi prológot a német Niklas Markl (Development Team Sunweb) nyerte, Attila öt másodperces hátránnyal az 53. helyen abszolválta a kronót.

Az első mezőnyszakasz Porec és Labin között vezetett 161 kilométer hosszan. A penzum számos emelkedőt tartogatott, a vége sem volt éppenséggel síknak nevezhető, Labin óvárosába kellett feltekerni. A győzelmet fantasztikus versenyzést bemutatva Valter Attila (CCC Development Team) szerezte meg a szlovén Rok Korosec (Ljubljana-Gusto-Santic) és a norvég Kristian Aasvold (Team Coop) előtt. Az első csoportban csak hatan érkeztek meg, őket 6 másodpercre követte a második csoport.

Sikerével összetettben is Attila vette át a vezetést, előnye mindössze két másodperc Korosec ellenében.