Bezár

Bejelentkezés

Hirlevél feliratkozás
Bejelentkezés / Regisztráció
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • Velo magazin
  • Tour de Hongrie
  • Vuelta a Espagna
  • Tour de France
  • Giro d'Italia
  • Technikai hírek
  • Országúti
  • Mountain bike
  • Cyclo-cross
  • Pálya
  • Triatlon
  • Pedelec
  • Enduro
  • Triál

Valter Attila: a versenyt megelőzően idén mindössze egyetlen alkalommal tekertem fel a Kékesre

2020. szeptember 12. szombat
Szerző: velo.hu
Cimkék: Valter Attila CCC Team Tour de Hongrie

A Magyar Körverseny idei győztesének teljesítményadatai a kékestetői szakaszról.

Fantasztikus magyar sikernek tapsolhatott a nagyérdemű a 41. Tour de Hongrie utolsó szakaszán, a királyetapon. Valter Attila a cél előtt egy kilométerrel indított támadására senki sem tudott reagálni, így a lengyel CCC Team bringása meg is nyerte a kékestetői befutót. Attila az etapsiker mellé az összetett győztesének járó sárga trikót, a hegyi különverseny elsőségét és a legjobb magyar kerekes által viselt fehér mezt is megszerezte.

 

Diavetítéshez kattints a képre


Valter Attila a Mátrafüred és Kékestető közötti 11,3 kilométeres, átlag 6 %-os emelkedőt, 23 perc 56 másodperc alatt abszolválta, átlag 378 Wattos (5,9 Watt/kilogramm) teljesítménnyel, 183-as átlagpulzussal.


A Mátraháza és Kékestető közötti három és fél kilométert, amely átlag 8%-os meredekséggel bír, 8:28 alatt tudta le, átlag 431 Wattot (6,7 Watt/kilogramm) produkálva, 191-es átlagpulzussal.


Az utolsó kilométeren belüli támadását pedig 533 Wattal (8,33 Watt/kilogramm), 705 Wattos csúccsal, 195-ös átlagpulzussal vitte véghez.


Mi volt a pontos taktika az utolsó szakasz során, tervezett volt-e ez a támadás?


- A támadás pontos helye nem volt megtervezve, én magam sem kalkuláltam azzal, hogy pont ott és pont abban a kanyarban fogok megindulni. Annyit beszéltünk meg előzetesen a sportigazgatómmal, hogy minél tovább várjak ki, próbáljam lazán venni, és az emelkedő elején csak üljek meg az első csoportban. Mátraháza előtt a csapattársam Lukas Wisniowski akciója tökéletes lehetőséget kínált erre, így sikerült kibekkelni a legmeredekebb részeket, tudtam pihenni addig, amíg a többiek felértek a lengyel kerékpárosra. Ki kellett várnom a legvégéig, egészen odáig, ahol már egyetlen támadás elégnek bizonyul. Damien Howson megindulásánál sem estem kétségbe, egy idő után látszott rajta, hogy már nem tud távolabb jutni.


A versenyt megelőzően hány alkalommal tekertél fel a Kékesre?


- Akármennyire is hihetetlen, mindössze egyetlen alkalommal mentem fel idén a versenyt megelőzően a Kékesre.


Milyen áttételt és milyen kerékszettet használtál?


- 52/39-11-es Shimano áttételt használok egész évben, és igazából a kerékszettel sem variálunk, 42 milliméteres Cadex kerekekkel megyek.


Miben volt más a WorldTour csapatok részvételével az idei Magyar Körverseny?


- Az öt WorldTour csapat részvétele nagyon sokat lendített a Tour de Hongrie színvonalán, mondjuk úgy, hogy egy más forgatókönyv szerint zajlott a verseny. A Kékesen sem volt az a nagy lószparádé, inkább tempómenés volt, az erősebb csapatok kontrollálták a mezőnyt.


Milyen versenyek várnak még rád ebben az évben?


- Biztos, hogy a következő versenyem a szeptember 16-án kezdődő Szlovák Kör lesz, ami a Tour de Hongrie-hoz hasonlóan szintén 2.1-es besorolású. Szeretem azt a viadalt, színvonalas, jó szakaszokkal és erős mezőnnyel. A tervek szerint ezt a világbajnokság majd a Giro d’Italia követheti.

 

Fotó: Vanik Zoltán / tdh.hu

 

Kérjük, írja meg véleményét:

Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.

visszalépés az előző oldalra

Legújabb országúti hírek

Kerékpáros hírmorzsák: Pinot a Girót választja, Kelderman csigolyatörést szenvedett, a Qhubeka egy ír partnerrel építené a jövőjét

Thibaut Pinot nem indul a Tour de France-on, a Giróra fókuszál. Wilco Kelderman és Andreas Schillinger sem úszta meg olcsón a Bora-hansgrohe balesetét...

  • Kerékpáros hírmorzsák: Simon Yates is a Giro-Tour duplában gondolkodik, magukra főznek a Jumbo csapatánál, közeleg az UAE Tour
  • Kerékpáros hírmorzsák: Egan Bernal a Girón indulhat, melynek mezőnye célba veszi a Monte Zoncolánt; nem lesznek juniorok a CX világbajnokságon
  • Kerékpáros hírmorzsák: Evenepoel edzéseket hagyott ki, apa és fia együtt állhat rajthoz Venezuelában, egy szolid, 222 km-es tréning Peák csapattársaitól
  • Chris Froome csapata az Israel Start-Up Nation is rajthoz áll az idei Tour de Hongrie-n

Következő országúti események ajánlója

  • 2021.03.15: Tamási Hegyi Kupa 2021
  • 2021.03.21: II. 3G Kupa
  • 2021.03.28: 17. Sajó Péter Emlékverseny
  • 2021.04.04: Stop Cukrászda Időfutam
  • 2021.04.11: Egyetemi Időfutam OB
  • 2021.04.11: kerékvár-BÉKÁS Időfutam
  • 2021.04.18: Hegyi OB
  • 2021.04.25: XX. Péti Nagydíj
  • 2021.05.01: Országúti Kerékpár Diákolimpia Országos Döntő 
  • 2021.05.02: XVIII. Kínok Kínja kerékpáros mezőnyverseny

VELO.hu felhasználók legújabb túrái

Francia Alpok 2017.

Francia Alpok 2017.

Távolság: 980 km
Szintkülönbség: 11000 m
Nehézségi fok: 8

Albán-Anzix 2017.

Távolság: 999 km
Szintkülönbség: 12000 m
Nehézségi fok: 8

Alpok kommandó 2016.

Távolság: 590 km
Szintkülönbség: 7200 m
Nehézségi fok: 8

Legújabb blog bejegyzések

  • Film ajánló: Két keréken Szászföldön
  • Tengeri Alpok ostroma 3: "Kanyoning 2 keréken"
  • HUSZONHÉT
  • Tengeri Alpok ostroma 2 : "Gigászok arénája"
  • Tengeri Alpok ostroma 1. "Bemelegító hadművelet"

Félsziget-kupa 2019

Merida Concept Store Budapest - Megnyitó

Félsziget-kupa

Borsodcross 2017

Lampre-Merida edzőtábor 2018

Movistar csapatbemutató 2018

Polartec edzőtábor 2018 Contadorral

UAE edzőtábor 2018

Országúti kerékpáros világbajnokság 2014 - Promo

SuperCross sorozat 1. forduló-Kazincbarcika cyclocross

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

Harkány Tour 2013: 12 órás nemzetközi kerékpárverseny

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás (rövid videó)

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás

MERIDA Tour de Zalakaros 2013 (Teljes összefoglaló)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

Müller Attila már a WestEnd Bringa WeekEnd-re készül

  • Kerékpár
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Felszerelés
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • VELO magazin
  • Médiajaánlat
  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatvédelem
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Velo.hu bringamagazin.
Biciklis hírek, tesztek, felszerelések, túrák és apróhirdetések
weboldal tervezés: IRQ