Bezár

Bejelentkezés

Hirlevél feliratkozás
Bejelentkezés / Regisztráció
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • Velo magazin
  • Tour de Hongrie
  • Vuelta a Espagna
  • Tour de France
  • Giro d'Italia
  • Technikai hírek
  • Országúti
  • Mountain bike
  • Cyclo-cross
  • Pálya
  • Triatlon
  • Pedelec
  • Enduro
  • Triál

Tour de Hongrie hírek: Aberasturi az első sárga trikós, Dina Márton a legjobb magyar, új KOM a Pilisben

2020. augusztus 30.
Szerző: velo.hu
Cimkék: Tour de Hongrie Jon Aberasturi Dina Márton Valter Attila

Esztergom környékén egy 117 és fél kilométeres szakasszal rajtolt el a 2020-as Magyar Körverseny, amely a spanyol Jon Aberasturi sikerével zárult.

Jon Aberasturi az idei Tour de Hongrie első sárga trikósa

 

Diavetítéshez kattints a képre


A harmincegy esztendős Jon Aberasturi 2010-ben az Orbea kontinentális csapatában tűnt fel, majd a legendás baszk Euskaltel-Euskadi sorához került. Kétévnyi japán kitérőt követően az Euskadi-Murias, majd a 2019-es idény kezdete óta a Caja Rural-Seguros RGA színeit erősíti. 2019-ben nyerte a Circuito de Getxo egynaposát, ám ezen kívül csak ázsiai versenyeken sikerült brillíroznia, két szakaszgyőzelemmel büszkélkedhet a kínai Qinghai Lake Körversenyről és háromszor győzött Tour de Korea egy-egy etapján. A Magyar Körversenyen aratott részsikere, mindenféleképpen eddigi pályafutása egyik nagy diadala.


„Az utolsó körben kétszer is kerékpárt kellett cserélnem, de a csapatom segítségével sikerült még időben visszaérnem. Csak az utolsó kanyarban tudtam előrejönni, mindezek ellenére győztem. Mielőtt Magyarországra érkeztem volna többször is megnéztem ennek a szakasznak a tavalyi felvételeit, tudtam, hogy itt lehet a legtöbb esélyem, így céltudatosan készültem is rá. Boldog vagyok, nagyok sok motivációt nyújt ez a siker a továbbiakra” – mondta az első szakasz győztese, aki az összetett mellett a sprintversenyben is vezet.


Fetter Erik Esztergomban szurkolt a csapatának, Dina Mártoné a fehér trikó

 

Diavetítéshez kattints a képre


A Kometa-Xstra Cycling Team fiatal kerékpárosa, Fetter Erik pár héttel ezelőtti sérülése miatt nem vehet részt az U23-as Giro d'Italián, de örül annak, hogy már olyan állapotban van, hogy - pilisi révén - a neki legkedvesebb szakaszt a helyszínen szurkolhatta végig.


,,Furcsa, de egyben felemelő érzés volt a szurkolók közt lenni. Egy-egy nagyobb tábor mellett elhaladva a pályáról is jó érzés hallani a biztatást, de mostantól már szurkolóként is át tudom érezni a verseny hangulatát"
- mondta Fetter Erik, a Kometa-Xstra Cycling Team fiatal kerékpárosa, majd hozzátette, hogy büszke csapattársára Dina Marcira, amiért övé lett a fehér trikó.


Dina Márton tizennyolcadikként zárta a szakaszt, így legjobb magyarként dobogóra állva ölthette magára a fehér trikót.


„A csapat nagyon jól dolgozott, sokat segítettek nekem. Ez volt az a szakasz, ahol el kellett kerülni a problémákat. Elégedett vagyok az eredménnyel és Diego Pablo Sevilla top-10-es helyének is örülök” – nyilatkozta Dina Márton csapata weboldalán.


Új KOM Pilismaróton

 

Diavetítéshez kattints a képre


Ahogyan az várható volt, a Strava adatai szerint új KOM (King of Mountain) eredményt ért el a Tour de Hongrie mezőnye a Pilismarót-Kéttbükkfa emelkedőn. A második áthaladáskor a hegyi hajrát Valter Attila (CCC Team) nyerte, a komputeres adatok szerint felfelé 33,6 kilométer/órás átlagot elérve.


Debrecen és Hajdúszoboszló között egy 158 kilométeres szakasszal folytatódik a verseny

 

Diavetítéshez kattints a képre


Egy lényegében teljesen sík 158 kilométeres etappal folytatódik a Magyar Körverseny Debrecen és Hajdúszoboszló között. A penzum mindössze két gyorsasági részhajrát tartogat Debrecenben (83 km) és Balmazújvárosban (137,5 km). Mezőnyhajrá várható, bár a nagy meleg és az esetleges zivatar rányomhatja a bélyegét az etapra.

 

Fotók: tdh.hu / Vanik Zoltán

 

Kérjük, írja meg véleményét:

Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.

visszalépés az előző oldalra

Legújabb országúti hírek

Országútis hírek külföldről: Manzin nyerte az európai szezonnyitót, Wout van Aert győzelmével ért véget a CX világkupa, Froome is bevállalhatja a Giro-Tour duplát

Lorrenzo Manzin nyerte az európai szezonnyitót     Lassan kezdett követhetetlenné vál...

  • Országútis hírek külföldről: Groenewegen személyében egy topsprinter érkezhet hazánkba, íme a Qhubeka-Assos meze, Mathieu van der Poel remek formában
  • Tom Dumoulin ideiglenesen felfüggeszti pályafutását
  • Országútis hírek külföldről: Alejandro Valverde utolsó szezonjára készül, Louis Meintjes igyekszik megbékélni önmagával, az Andalúz Kört is elhalasztották
  • A 2021-es Tour de Hongrie-n térhet vissza eltiltásából Dylan Groenewegen

Következő országúti események ajánlója

  • 2021.03.15: Tamási Hegyi Kupa 2021
  • 2021.03.21: II. 3G Kupa
  • 2021.03.28: 17. Sajó Péter Emlékverseny
  • 2021.04.04: Stop Cukrászda Időfutam
  • 2021.04.11: Egyetemi Időfutam OB
  • 2021.04.11: kerékvár-BÉKÁS Időfutam
  • 2021.04.18: Hegyi OB
  • 2021.04.25: XX. Péti Nagydíj
  • 2021.05.01: Országúti Kerékpár Diákolimpia Országos Döntő 
  • 2021.05.02: XVIII. Kínok Kínja kerékpáros mezőnyverseny

VELO.hu felhasználók legújabb túrái

Francia Alpok 2017.

Francia Alpok 2017.

Távolság: 980 km
Szintkülönbség: 11000 m
Nehézségi fok: 8

Albán-Anzix 2017.

Távolság: 999 km
Szintkülönbség: 12000 m
Nehézségi fok: 8

Alpok kommandó 2016.

Távolság: 590 km
Szintkülönbség: 7200 m
Nehézségi fok: 8

Legújabb blog bejegyzések

  • Film ajánló: Két keréken Szászföldön
  • Tengeri Alpok ostroma 3: "Kanyoning 2 keréken"
  • HUSZONHÉT
  • Tengeri Alpok ostroma 2 : "Gigászok arénája"
  • Tengeri Alpok ostroma 1. "Bemelegító hadművelet"

Félsziget-kupa 2019

Merida Concept Store Budapest - Megnyitó

Félsziget-kupa

Borsodcross 2017

Lampre-Merida edzőtábor 2018

Movistar csapatbemutató 2018

Polartec edzőtábor 2018 Contadorral

UAE edzőtábor 2018

Országúti kerékpáros világbajnokság 2014 - Promo

SuperCross sorozat 1. forduló-Kazincbarcika cyclocross

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

Harkány Tour 2013: 12 órás nemzetközi kerékpárverseny

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás (rövid videó)

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás

MERIDA Tour de Zalakaros 2013 (Teljes összefoglaló)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

Giro 2013 - 9. etap: Összefoglaló

  • Kerékpár
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Felszerelés
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • VELO magazin
  • Médiajaánlat
  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatvédelem
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Velo.hu bringamagazin.
Biciklis hírek, tesztek, felszerelések, túrák és apróhirdetések
weboldal tervezés: IRQ