Szalontay dobogós a cottbusi keirinben

2018. június 25. hétfő
  |   Szerző: VELO.hu

Június 23-24-én rendezték a németországi Cottbusban az UCI cl1-es kategóriájú sprinthétvégét, melyen Szakontay Sándor is kepviseltette magát. A Veloclass-Velence csapat kerékpárosa a vasárnapi keirin futamban az előkelő harmadik helyet szerezte meg, igy a futamgyőztes és regnáló világbajnok, kolumbiai Zapata mellett állhatott a dobogón.

A szombati sprint szám is jól alakult Sanyi számára. A 68 fős mezonyben a 11. legjobb időt érte el a 200 méteres időmérőn, 10.327-es ideje csak picivel több, mint két tizeddel maradt el a legjobbtól.

A legjobb 24 között az egy-egy elleni futamokban először még győzött egy lengyel versenyző ellen, majd a nyolcaddöntőben kikapott a kvalifikacióból 6. legjobb idővel bejutó orosszal szemben. Így vegül 11. helyen zárta a sprintet.

Hétvégi eredményeivel 160 világranglista pontot szerzett, ami nagyon fontos fegyvertény az augusztus közepéig tartó pályakerékpáros világkupa kvalifikáció szempontjából.