Remek mezőny, nehéz hegyi szakaszok, rajtol a Vuelta a Espana
Az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is viszonylag korán, már 2019 decemberében sor került az idei Spanyol Körverseny prezentációjára, ám a koronavírus pandémia korlátozásai miatt, végül egy egészen elképesztő időpontban, október 20. és november 8. között, tizennyolc szakasszal rendezik meg az év utolsó háromhetes körversenyét.
Mivel a holland rajt törlésre került, így rögtön egy hegyi etappal veszi kezdetét a viadal, amely az Arrate emelkedőjével zárul, míg a harmadik etap a La Laguna Negra de Vinuesa csúcsára vezet. Az első hét végén a karaván átlépi a francia határt, a legendás Tourmalet kerül a versenyzők útjába.
A második hét elején a sprintereké lehet a főszerep, majd ismét egy hegyi befutó vár a kerekesekre az Alto de Moncalvillon személyében. Az ezt követő két nap újfent a dugattyúlábúak esélyeit vetíti elő, ám ezt követően jön a verseny egyik legnehezebb etapja, amely öt emelkedőt tartogat többek között az Alto de La Farrapona és az Angliru hegyeivel.
Az utolsó hét elején kerül sor a 33 és fél kilométeres egyenkénti időfutamra, amely a Mirador de Ézaro helyenként 30%-os meredekségű emelkedőjén zárul. A verseny összetettjének végkimeneteléről a tizenhetedik szakasz és a La Covatilla húsz kilométeres szerpentinje dönthet, majd a szokásoknak megfelelően Madridban zárul az év utolsó háromhetese.
Ami az esélyeket illeti, remek mezőny áll rajzhoz, ott lesz a címvédő Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma), az INEOS-Grenadiers színeiben az utolsó versenyét teljesítő Chris Froome, de Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma), Aleksandr Vlasov (Astana), Richard Carapaz (INEOS-Grenadiers), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Wout Poels (Bahrain-McLaren), Guillaume Martin (Cofidis) és Alejandro Valverde (Movistar) is említést érdemel.
Az első etap Irún és Arrate között vezet 173 kilométeren. A penzum három harmadik és befutóként egy első kategóriás emelkedővel nehezíti a kerekesek dolgát, bár a cél a hegytető után egy kilométerrel került kijelölésre.
A 2020-as Spanyol Körverseny útvonala:
1. szakasz: Irún – Arrate, 173 km
2. szakasz: Pamplona – Lekunberri, 151,6 km
3. szakasz: Lodosa - La Laguna Negra de Vinuesa, 166.1 km
4. szakasz: Garray - Ejea de los Caballeros, 191,7 km
5. szakasz: Huesca – Sabiñanigo, 184.4 km
6. szakasz: Biescas - Col du Tourmalet, 136.6 km
Pihenőnap
7. szakasz: Vitoria - Villanueva de Valdegovia, 159.7 km
8. szakasz: Logroño - Alto de Moncalvillo, 164 km
9. szakasz: Castrillo del Val - Aguilar del Campo, 157.7 km
10. szakasz: Castro Urdiales – Suances, 185 km
11. szakasz: Villaviciosa - Alto de la Farrapona, 170 km
12. szakasz: Pola de Laviana - Alto del Angliru, 109.4 km
Pihenőnap
13. szakasz: Muros – Mirador De Ezaro (egyéni időfutam), 33.7 km
14. szakasz: Lugo – Ourense, 204.7 km
15. szakasz: Mos – Puebla De Sanabria, 230,8 km
16. szakasz: Salamanca - Ciudad Rodrigo, 162 km
17. szakasz: Sequeros - Alto de la Covatilla, 178.2 km
18. szakasz: La Zarzuela – Madrid, 124.2 km
Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.