Nagy Burma, avagy így lehetne kerékpárút egy elhagyott vasútvonalból (+ Videó)
Valószínűleg sokaknak semmit sem mond a Nagy Burma név, de akik kívülről fújják a MÁV menetrendjét, azok bizonyára tudják, hogy a Nagy Burma az egy dél-pesti - elhagyott és elhanyagolt - vasútvonal neve
A Rocker Rádió metal térkép játékának felhívására érkezett egy nagyon jó ötlet, amely a vasúti sínek helyére álmodna meg egy zöldfolyosót, bringaúttal. Amennyiben ez egyszer megvalósulna a XVIII. és a XXIII. kerületben, akkor az kiválóan összekapcsolható lenne a Kőbányát a XVII. és XVI. kerülettel (Rákos-patak, Naplás-tó, Szilas-patak) összekötő bringás útvonalakkal.
A Kőbánya Bringa készített is egy térkép-vázlatot, hogy a Nagy Burma megépítése esetén a Ferihegyi reptér mellett hogyan lehetne ezt rákötni Kőbányára és a kelet-pesti hálózatra (amire persze szintén ráférne egy kis fejlesztés, mert vannak erősen hiányos szakaszai).
A Nagy Burma vasútvonal az információk szerint körülbelül harminc éve használaton kívül van. A területet hasonlóan más külföldi példákhoz – New York elhagyott magasvasútvonal, Berlin elhagyott vasútvonal – zöldövezetként újrahasznosítható lenne, hisz a természet úgyis visszahódítja azt, amire az emberiségnek nincs szüksége.