Vas testvérek a 18. és 25. helyen az újév első belga cross versenyén

2018. január 01. hétfő
  |   Szerző: VELO.hu

Minden év első napja a GP Sven Nys cyclo-cross versennyel kezdődik, melyen a Vas testvérek is rajthoz álltak ma, egyhetes belgiumi tartózkodásuk utolsó állomásaként. A négy UCI verseny közül (melyet karácsony óta abszolváltak és volt benne egy világkupa is) ez sikerült nekik a legjobban, betegségekből felgyógyulva, újult erővel.

Blanka juniorként a felnőtt nők versenyében az előkelő 25. helyen végzett a mai napon. Nem kisebb nevek, mint a jelenlegi és regnáló világbajnokok, Sanne Cant, Marianne Vos és Thalita de Jong is küzdőttek az iszonyatosan saras pályán, a győzelmet végül a 40 esztendős amerikai Compton szerezte meg.

Balázs pedig egy top 20-as helyezéssel kezdte meg az évet, 18. pozícióban végzett, csak két percet kapott a győztestől. A Vas család számára ez volt az első ilyen "kiruccanás", amikor egy hét alatt több nagy nemzetközi versenyt is abszolváltak. Következő állomás számukra a január 14-én megrendezésre kerülő cross Országos Bajnokság Kőbányán.