Bezár

Bejelentkezés

Hirlevél feliratkozás
Bejelentkezés / Regisztráció
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • Velo magazin
  • Tour de Hongrie
  • Giro d'Italia
  • Tour de France
  • Vuelta a Espagna
  • Technikai hírek
  • Országúti
  • Mountain bike
  • Cyclo-cross
  • Pálya
  • Triatlon
  • Pedelec
  • Enduro
  • Triál

Országútis hírek külföldről: súlyosak Egan Bernal sérülései, Peák Barna Spanyolországban kezd, bemutatták az EF mezeit

2022. január 26. szerda
Szerző: velo.hu
Cimkék: Egan Bernal Peák Barnabás Challange Mallorca EF Education-EasyPost

Már több műtéten is átesett az INEOS-Grenadiers klasszisa

 

Diavetítéshez kattints a képre

 

Mint arról már beszámoltunk, edzésbalesetet szenvedett a Tour de France- és Giro d'Italia-győztes Egan Bernal. Az INEOS huszonöt esztendős kolumbiai versenyzője hazájában készült az új szezonra, amikor összeütközött egy, az út szélén parkoló busszal.


A világklasszis kerékpárost a bogotái Clinica de la Sabana kórházba szállították, s bár az első kolumbiai sajtóértesülések szerint csupán kisebb sérüléseket szenvedett, később ezt a klinika cáfolta, sőt azóta már több műtéten is átesett. Az intézmény tájékoztatása szerint az idegsebészeti beavatkozás hat hátközépi csigolyát is érintett, melyekkel az idegek sérüléseit stabilizálták, megmentve ezzel a versenyző mozgásképességét. Ezen felül megerősítették, hogy a jobb combcsontja és a térdkalácsa is eltört, utóbbi esetben ugyancsak műtétre volt szükség. További probléma, hogy bevérzett a tüdeje, ennek orvosolására, a vér elvezetésére, egy csövet helyeztek be.


Bernalt most hetvenkét óráig mélyaltatásban tartják, további információkat csak ezt követően adnak ki.

A mallorcai egynaposokon kezdi az idényt Peák Barnabás

 

Diavetítéshez kattints a képre


Az Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux csapatának magyar kiválósága január 26-án, a Trofeo Calvia 1.1-es besorolású egynaposán kezdi a szezont, de a Trofeo Port D'Alcudia (január 27.), a Trofeo Polenca-Andratx (január 29.) és a Trofeo Playa de Palma (január 30.) viadalain is ott lesz, így az öt viadalból, mindössze egyet hagy ki.


Barna elsődleges feladata Biniam Girmay segítése lesz. Mint arra emlékezhetünk a belga sor sprintere 2021-ben Eritrea első világbajnoki érmét szerezte a flandriai országúti vb U23-as mezőnyversenyében.


Bemutatta 2022-es szerelését az EF női és férfi csapata

 

Diavetítéshez kattints a képre


Ahogyan azt már az elmúlt években megszokhattuk, utolsóként az EF Education-EasyPost sora mutatta be az idei mezét. A 2021-es évhez képest a legjelentősebb változás, hogy az EF Education beszállt a női szakágba is, a Tibco sorához csatlakozva, EF Education-Tibco-SVB néven regisztrált WorldTeam sort.


Ami a mezeket illeti, lényegében mindkét sor egy túlnyomórészt rózsaszín szerelésben versenyez, torz káró mintákkal, amelyek a 2000-es évek végén a Slipstream és a Garmin dizájnjára voltak jellemzők. Nagyrészt a séma is megegyezik, bár az enyhe színeltérés és persze a szponzorlogók differenciája különbséget okoz. A dizájn ezúttal is a Rapha munkájának az eredménye.

 

Kérjük, írja meg véleményét:

Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.

visszalépés az előző oldalra

Legújabb országúti hírek

Giro d'Italia hírek: Valter csalódott, Bouwman duplázott, a 20. szakaszon eldőlhet az összetett sorsa

Valter Attila: megmutathattam, hogy képes vagyok harcolni a győzelemért     Az Olasz ...

  • Giro d'Italia 19. szakasz: Koen Bouwman duplázott, Valter Attila a negyedik helyen ért célba
  • Giro d'Italia hírek: de Bondt, amikor egy álom teljesül, Almeida koronavírusos, jön a castelmontei befutó
  • Giro d'Italia 18. szakasz: a biztosnak látszó mezőnyhajrá helyett hazaért a szökés, Dries De Bondt az etapgyőztes
  • Giro d'Ialia hírek: Buitrago türelme szakaszgyőzelmet ért, Carapaz továbbra is az élen, Valter nagyot küzdött

Következő országúti események ajánlója

  • 2022.05.28: McDonald's Bringamánia Tour de Balaton
  • 2022.05.28: XIV. Móri Karika
  • 2022.05.29: Egyetemi Országúti OB
  • 2022.05.29: Tour de Gyömrő
  • 2022.05.29: Csákvár Országúti Maraton 130/75
  • 2022.06.04: Tour de Pelso - Balaton Maraton, Tihany Túra, Panoráma Túra
  • 2022.06.04: Tour de Mátra
  • 2022.06.11: BalatonBike365 Fest - országúti teljesítménytúra (INGYENES)
  • 2022.06.11: BalatonBike365 Fest - déli régió gravel (INGYENES)
  • 2022.06.12: Vásárosnaményi Kerékpáros Nap

VELO.hu felhasználók legújabb túrái

Balaton 1. – Keszthelyi-hegység

Távolság: 32.3 km
Szintkülönbség: 327 m
Nehézségi fok: 3

Szentgotthárd – Őrség Észak

Távolság: 39.4 km
Szintkülönbség: 458 m
Nehézségi fok: 5

Balaton 3. – Szólád, Körös-hegy

Távolság: 25.2 km
Szintkülönbség: 239 m
Nehézségi fok: 3

Legújabb blog bejegyzések

  • Csak biciklik?
  • Bala
  • "Hadiösvényen..."
  • A Tour de Hongrie üldözése, avagy a 2021 - es Magyar körverseny külső szemmel
  • "Európa vad sarka"

Félsziget-kupa 2019

Merida Concept Store Budapest - Megnyitó

Félsziget-kupa

Borsodcross 2017

Lampre-Merida edzőtábor 2018

Movistar csapatbemutató 2018

Polartec edzőtábor 2018 Contadorral

UAE edzőtábor 2018

Országúti kerékpáros világbajnokság 2014 - Promo

SuperCross sorozat 1. forduló-Kazincbarcika cyclocross

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

Harkány Tour 2013: 12 órás nemzetközi kerékpárverseny

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás (rövid videó)

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás

MERIDA Tour de Zalakaros 2013 (Teljes összefoglaló)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

Giro 2013 - 9. etap: Összefoglaló

  • Kerékpár
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Felszerelés
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • VELO magazin
  • Médiajaánlat
  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatvédelem
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Velo.hu bringamagazin.
Biciklis hírek, tesztek, felszerelések, túrák és apróhirdetések
weboldal tervezés: IRQ