Országútis hírek külföldről: Sagan nyerte a Binckbank Tour nyitányát, Contador a Vueltát követően visszavonul, Adam Hansen mégis ott lesz az idei Spanyol Körversenyen, Izraelből rajtolhat a 2018-as Giro

2017. augusztus 08. kedd
  |   Szerző: velo.hu

Peter Sagan nyerte a Binckbank Tour első szakaszát

Breda és Venray között egy 179,7 kilométeres szakasszal vette kezdetét a World Tour-sorozat következő megmérettetése a Binckbank Tour, melyet sokan még Eneco Tourként ismerhetnek. A nap elején négy kerékpáros került szökésbe, nevezetesen Laurens De Vreese (Astana), Mark McNally (Wanty-Groupe Gobert), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise) és Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij). Őket mindössze három kilométerrel a cél előtt értek utol. A győztes kilétéről mezőnyhajrá döntött, aki a célfotót követően a regnáló világbajnok Peter Sagan (Bora-hansgrohe) lett, centikkel megelőzve a német Phil Bauhaust (Team Sunweb). Harmadikként a dán Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott) érkezett.

„Szerencsém volt a befutónál, mindössze egy hajszállal sikerült előbb belöknöm a kerékpárt, mint Bauhasunak – mondta a célba érkezést követően a nemrégiben a Lengyel Körverseny első szakaszán is diadalmaskodó Sagan. – Nem mertem örülni, mivel nem tudtam, hogy nyertem-e? A zsűrinek is szüksége volt még pár percre, hogy hivatalosan eredményt hirdethessen, annyira szoros volt a vége.”

Alberto Contador bejelentette, hogy az idei Vueltát követően visszavonul

Nagyon úgy tűnik, hogy egy hosszú és sikeres pályafutás végéhez érkezik sokak nagy kedvence Alberto Contador. Számos pletyka ellenére a Trek-Segafredo spanyol kiválósága bejelentette, hogy a közelgő Vuelta a Espanát követően befejezi karrierjét. Contador videóüzenetben szólt rajongóihoz.

„Üdvözlök mindenkit – kezdte mondandóját Contador. – Azért készítettem ezt a videót, hogy két fontos dologról informálhassam a követőim. Az első, hogy ott leszek az augusztus 19-én kezdődő Vuelta a Espana rajtvonalánál. A második pedig, hogy ez lesz pályafutásom utolsó versenye. Nehéz döntést kellett meghoznom, de boldog vagyok, nincs bennem szomorúság, igyekszem élvezni hazám körversenyét. Nagyon várom már a verseny rajtját, bízom benne, hogy három csodálatos hetet tölthetek el Spanyolország legszebb tájain.”

Adam Hansen mégis ott lehet a Spanyol Körön, így zsinórban tizenkilencedik nagy körversenyére készülhet

Adam Hansen kimaradása a Lotto-Soudal Vuelta keretéből felrázta a kerékpáros közvéleményt, hisz ez egyben azt is jelentette volna, hogy az ausztrál kerekes 2011 óta tartó szériája véget ér. Mint ismeretes Hansen nagy kalandja a 2011-es Spanyol Körversenyen kezdődött, azóta minden háromhetesen rajthoz állt és teljesítette is azokat. A 2015-ös Vueltán megdöntötte Bernardo Ruiz rekordját, aki zsinórban tizenkét nagy körversenyt abszolvált. A belga sor Rafal Valls Ferri csípősérülését követően volt kénytelen változtatni, akinek helyére Hansen került.

„Adam előzetesen nem lett volna ott az idei Vuelta a Espanán, de a tartalékok között számítottunk rá – szól a belga csapat sajtóközleménye. – Bízunk benne, hogy a kisebb sérülése nem fogja hátráltatni, így érdemben befejezheti sorozatban tizenkilencedik nagy háromhetes körversenyét.”

Izraelből rajtolhat a 2018-as Giro d’Italia

Hivatalosan csak szeptember 18-án hull le a lepel a 2018-as Olasz Körverseny rajtjáról, ám a legfrissebb hírek szerint Izraelből, azon belül is Jeruzsálem óvárosában indulhat a jövő év első nagy körversenye. Vélhetően egy csapatidőfutammal rajtolhat a 101. Giro d’Italia, majd két további szakaszra kerül sor még az országban, melyek egyelőre nincsenek véglegesítve mivel hatalmas a tülekedés a városok között. Ezt követően Szicíliába érkezhet a karaván, hogy az idei évhez hasonlóan újra nekiveselkedjenek az Etna emelkedőjének, de a pletykák szerint a Monte Zoncolan is a versenyzők útjába kerülhet 2018-ban.

A legfrissebb átigazolások: Trentin az Oricánál, Gilbert ellenben marad a Quick-Stepnél

Az ausztrál Nathan Haas a Dimension Data sorától a Katusha-Alpecin csapatához teszi át székhelyét, míg a dán Magnus Cort Nielsen az előzetes pletykáknak megfelelően az Astana színeiben folytatja. Matteo Trentin elhagyja a Quick-Step Floors csapatát és az Orica-Scott sorához ír alá, ellenben az egykori világbajnok Philippe Gilbert két évvel hosszabbított, a szponzorait hivatalosan még most sem bejelentő belga sornál. A tehetséges norvég hegyimenő Christian Odd Eiking két év után vált és a FDJ mezét a Wanty-Groupe Gobert szerelésére változtatja.

Görög-szigettúra 2016. Görög-szigettúra 2016.
Távolság: 960 km
Szintkülönbség: 10200 m