Országútis hírek külföldről: Maximilian Schachmann nyerte a Baszk Körverseny nyitányát, Niki Terpstra biztos, hogy kihagyja a Párizs-Roubaix-t, Luca Guercilena csalódott csapata eddigi tavaszi eredményei miatt

2019. április 09. kedd
  |   Szerző: m.norbi

Maximilian Schachmann nyerte a Baszk Körverseny nyitányát

Egyetlen nappal a Flandriai Kört követően a Baszk Körversennyel folytatódik a 2019-es WorldTour sorozat. Az 59. Itzulián hat szakasz vár a kerekesekre, akik között rengeteg nagy név található, mint Adam Yates (Mitchelton-Scott), Jakob Fuglsang (Astana), Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step), Ion Izagirre (Astana), Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step), Michal Kwiatkowski (Team Sky), Mikel Landa (Movistar), Geraint Thomas (Team Sky), Michael Woods (EF Eduation First) vagy éppen George Bennett (Jumbo-Visma).

A nyitó szakasz folyamán egy könnyűnek semmiféleképpen sem mondható 11,3 kilométeres egyenkénti időfutam került terítékre Zumarraga városa körül. A penzum háromnegyedénél a 2,2 kilométer hosszú, átlag 9,5%-os Antio emelkedője igyekezett megnehezíteni a résztvevők dolgát.

Az első komolyabb időt még viszonylag esős időjárási körülmények között Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step) érte el, ő 17 perc 34 másodperc alatt abszolválta a távot. Nem sokkal később Patrick Konrad (Bora-hansgrohe) majd 17 perc 10 szekundum alatt célba érve Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) vette át az első helyet. Schachmann ideje olyannyira kimagasló volt, hogy őt már az esélyesek sem tudták megközelíteni, végül Daniel Felipe Martinez (EF Education First) lett a második, míg Michal Kwiatkowski (Team Sky) zárt a harmadik helyen.

„Nem igazán tudom, hogy mit is mondhatnék, ez már a harmadik szakaszgyőzelmem idén – így Schachmann a díjátadóra várva. – Ez egy különleges siker számomra, hisz még sohasem nyertem egyenkénti időfutamot. Nem találom a szavakat.”

A Baszk Körverseny Zumarraga és Gorraiz között egy 149 és fél kilométeres szakasszal folytatódik, a penzum hat murvás részt valamint két harmadik kategóriás emelkedőt tartogat.

Niki Terpstra biztos, hogy kihagyja a Párizs-Roubaix-t

A 2018-as Flandriai Körverseny győztese Niki Terpstra mintegy 160 kilométerrel az idei klasszikus vége előtt bukott hatalmasat elveszítve eszméletét, súlyos agyrázkódást szenvedve. Az esést követően hosszú ideig feküdt mozdulatlanul, majd az oudenaarde-i kórházba szállították. Nem sokkal később a Direct Energie csapatorvosa megerősítette, hogy versenyzőjük a körülményekhez képest jól van, de agyrázkódása miatt biztos, hogy kihagyja a Párizs-Roubaix egynaposát, melyet 2014-ben nyert meg. A hírt később a kerékpárost menedzselő ügynökség a SEG is megerősítette.

Guercilena csalódott, bízik benne, hogy csapata előbb-utóbb a győzelem útjára talál

Luca Guercilena a Trek-Segafredo csapatvezetője csalódottan nyilatkozott a Flandriai Körversenyt követően, elmondása szerint nem éppen azt a teljesítményt nyújtják, mint ami előzetesen elvárható lenne tőlük, bízik benne, hogy a Párizs-Roubaix-n javíthatnak.

„Egyelőre azon dolgozunk, hogy megtaláljuk annak az okát, hogy miért szenvedünk a tavaszi klasszikusokon, miért nem vagyunk az első csoportokban a döntő pillanatban – nyilatkozta a Flandriai Körversenyt követően Guercilena. – Nagy csalódás ez számunkra, hisz nem hozzuk azokat az eredményeket, melyeket kitűztünk magunk elé. Lapoznunk kell, és egy teljesen új fejezetet nyitva nekivágni a Roubaix-nak. Degenkolb, Pedersen és Stuyven is kiváló helyről kezdhette meg a Muur emelkedőjét, azonban a legendás kaptatón mindhárman megrogytak. Ennek meg kell fejtenünk az okát, hisz 2018-ban folyamatosan az első tízben zártunk ezeken a versenyeken.”

Három szakaszt követően Travis McCabe vezet a Langkawi Körversenyen

Április 6. és 13. között zajlik a kiemelt kategóriás Langkawi Körverseny Malajziában. A nyolc szakaszos viadal elsősorban a sprintereknek kedvez, ám az útvonalba négy év után visszakerült a Genting Highlands emelkedője, így az összetettért nagy valószínűséggel a dél-amerikai hegyimenők küzdhetnek.

Az első szakaszt az ausztrál Marcus Culey (Team Sapura) nyerte, aki a második nap mezőnyhajráját követően is megőrizte összetettbeli előnyét, a második etap győztese a hazaiak legnagyobb örömére Hariff Mohd Saleh (Terengganu Cycling Team) lett. A harmadik etap ugyancsak a sprintereknek kedvezett, az amerikai Travis McCabe (Floyd’s Pro Cycling) bizonyult a leggyorsabbnak, aki a jóváírásoknak köszönhetően összetettben is az élre állt.