Országútis hírek külföldről: Mathieu van der Poel megvédte cyclo-cross Európa-bajnoki címét, Alejandro Valverde nyerte a Saitama kritériumot, Vincenzo Nibali lehet a 2019-es Giro legnagyobb esélyese

2018. november 05. hétfő
  |   Szerző: m.norbi

Mathieu van der Poel megvédte cyclo-cross Európa-bajnoki címét, Vas Balázs a 41., Szekeres Viktória a 3. helyen végzett

November 2. és 4. között került sor a 2018-as cyclo-cross Európa-bajnokságra a hollandiai s-Hertogenboschban. Az elit férfiak küzdelmei nem hoztak meglepetést, az első két körben elszakadt a holland Mathieu van der Poel és a belga Wout van Aert duója, a címvédő Van der Poel ellenben nem várt túlságosan sokat, és a száraz pályán hamar faképnél hagyta legnagyobb riválisát is. A hazaiak legnagyobb örömére Van der Poel megvédte címét Van Aert előtt, a bronzérmet a belga Laurens Sweeck kaparintotta meg.

„Nagyon jó verseny volt – mondta a díjátadóra várva Van der Poel. – A DVV Trofee aktuális fordulóját követően próbáltam nyugodt maradni és nem ráfeszülni az Európa-bajnokságra. A pálya kedvezett nekem, szerencsére sikerült is élnem az előnnyel. A távlati célom a kvalifikáció megszerzése hegyikerékpározásban a 2020-as tokiói olimpiára, ennek okán számos XCO versenyen fogok indulni, de természetesen országúton is láthatnak majd.”

Az elit hölgyek versenyén a hazaiak uralták a pályát Annamarie Worst diadalmaskodott Marianne Vos és Denise Betsema kettősét megelőzve.

Az U23-as fiúknál a belga Eli Iserbyt és Thomas Pidcock csatáját izgulhatta végig a nagyérdemű, végül a brit Pidcock diadalmaskodott, Vas Balázs a 41. helyen zárt. A huszonhárom év alatti hölgyeknél újra a hollandok domináltak, Ceylin Del Carmen Alvarado szerezte meg az Európa-bajnoki trikót.

Az U19-es fiúknál kisebb meglepetésre a holland Pim Romhaar lopta el a show-t Witse Meeusen és Thibau Nys orra elől.

A női Masters 35-39 évesek korosztályában Szekeres Viktoria az előkelő harmadik helyen zárt.

Alejandro Valverde nyerte a Saitama kritérium versenyét

Alejandro Valverde (Movistar) első győzelmét szerezte a szivárványszínű trikóban, miután megnyerte a Saitama kritériumot. Az ASO által a kerékpársport népszerűsítéséért szervezett eseményen az újdonsült világbajnok a Tour de France győztes Geraint Thomas (Sky) társaságában lépett el az utolsó körben, majd Valverde lesprintelte ellenfelét. A harmadik a hazaiak nagy örömére Yukiya Arashiro (Bahrain-Merida) lett. A verseny lényegében egy előre megírt forgatókönyv szerint zajlik, célját ellenben ezúttal is elérte, tömött sorok állták végig a 3,1 kilométeres pályát.

„2013-ban már rajthoz álltam egyszer a Saitama kritériumon, akkor is remek élményekkel gazdagodtam, most pedig először emelhettem magasba a kezeim a világbajnoki trikóban – így Valverde. – Mindig jó érzés ennyi ember előtt tekerni, akik folyamatosan a nevedet kiáltják. Remek show volt.”

Davide Cassani szerint Vincenzo Nibali lesz a jövő évi Giro legnagyobb esélyese

Az olasz szövetségi kapitány Davide Cassani szerint Vincenzo Nibali lesz az a versenyző, aki a legnagyobb eséllyel száll harcba a 2019-es Giro d’Italia megnyeréséért. Bár hivatalosan még nem erősítették meg Nibali rajthoz állását, de Mauro Vegni versenyigazgató is úgy nyilatkozott, hogy egyelőre a Bahrain-Merida kerékpárosa az egyetlen, akinek biztos a részvételében.

„Ez az útvonal tökéletes Vincenzo számára – nyilatkozta Cassani a La Gazetta dello Sport hasábjain. – Nibali előnyt kovácsolhat az egyenkéntikből, de azt is tudja, hogy miképp időzítse a csúcsformáját a harmadik hétre. Láttam, hogyan készült a világbajnokságra, sajnos a Touron történt bukás keresztülhúzta a számításait, de a hozzáállása becsülendő. Nibali lesz az a versenyző, aki a legnagyobb eséllyel szállhat harcba a Giro megnyeréséért.”

Rövidhírek: Simon Yates 201-es pulzusszáma a Vueltáról, Geraint Thomas ott akar lenni a jövő évi Touron

A Mitchelton-Scott csapata egy érdekes adatot tett közzé a minap, miszerint az idei Vuelta a Espana második szakaszán Simon Yates szívverése néhány másodpercig meghaladta a 200 bpm-t. A verseny összetettjét is megnyerő kerékpáros 201 bpm értéket produkált a második kategóriás, de helyenként brutálisan meredek Caminato del Rey meredekén.

„Emlékszem rá, hogy nagyon meleg volt, ami szintén befolyásolta az állapotom, meredek volt a befutó, közel egy perces maximumot kellett tekernünk” – emlékszik vissza a történtekre Simon.

Egyelőre ellentmondásosak a hírek Geraint Thomas jövő évi versenyprogramja kapcsán. Egyes hírek a Giro d’Italiát állítják a középpontba, míg más pletykák egy esetleges Tour de France címvédést jósolnak. Thomas Japánban nyilatkozott az egyik nagy kerékpáros szakportálnak, s elmondta, hogy ott akar lenni a Francia Körversenyen, szeretné megvédeni a címét.

Eddig hozzáfűzött kommentek:

2018.11.05. 17:30
Cyclo- cross EB Masters 70-74 éves korosztályban Gál István az előkelő ötödik helyen végzett, büszkék lehetünk eme teljesítményre is.