Olasz győzelem a IV. Riczu Imre Emlékversenyen (UCI 1.2), Peák 9.

2017. október 01.
  |   Szerző: velo.hu

A Riczu Imre Emlékverseny idén először volt UCI 1.2-es kategóriájú, Magyar Kupa forduló és parakerékpáros országos bajnokság. Alberto Giuriato révén olasz győzelemnek tapsolhatott a nagyérdemű.

Népes amatőr mezőny is élvezhette a kiváló minőségű pályát. Az idei évben először rendeztek gyerekversenyeket, így mindösszesen 530 kerékpáros állt rajthoz a betétfutamokon.

A záró nemzetközi versenyt mindvégig az olasz Cycling Team Friuli csapata kontrolálta. Alberto Giuriato a lehető legjobbkor akciózott végül szűk fél perces előnnyel nyerte a versenyt csapattársa Mattia De Marchi és a brit Anthony Moye előtt. Legjobb magyarként Peák Barnabás a kilencedik helyen ért célba.

10. Martin Mahdar (Dukla Banska Bystrika) + 39 mp

„2017-ben nagyot lépett előre a Riczu Imre Emlékverseny, amely Törökbálint Nagydíj néven került be a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség versenynaptárába – mondta Steiner György a szervezőség részéről. – Hét külföldi és hét magyar csapat vágott neki az 1.2-es besorolású viadalnak. Az előzetes elvárásoknak megfelelően a külföldi csapatok kontrollálták a versenyt, az olasz Friuli sora irányította a történéseket, végül meg is nyerve a viadalt. A megmérettetés összdíjazása meghaladta az egymillió forintot, míg a betétfutamokkal és a parakerékpáros országos bajnoksággal együtt az indulói létszám ötszáz fő feletti volt. Amit nagyon jó volt még látni, hogy rengetegen jöttek ki megnézni a versenyt, Törökbálint lakossága együtt lélegzett a versenyzőkkel.”

A teljes eredménylista a letölthető fájlok közt!