Növekedési hormonnal bukott meg a legjobb mexikói kerékpáros
Luis Villalobos az EF Pro Cycling mexikói kerékpárosa egy 2019. áprilisi mintájában mutatták ki a GHRP-6 nevű növekedési hormont, bár akkor még nem volt az amerikai csapat versenyzője.
A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség a Mexikói Szövetség értesítése alapján függesztette fel ideiglenesen Luis Villalobost, akinek egy versenyen kívüli ellenőrzés során, egy 2019. áprilisi mintájában a GHRP-6 nevezetű növekedési hormont találtak.
A huszonegy esztendős kerekes akkor még nem volt az amerikai WorldTour csapat versenyzője, oda csak augusztusban írt alá, korábban a szintén amerikai Aevolo kontinentális sor színeiben tekert.
Villalobos 2017-ben csatlakozott az Aevolo csapatához, majd 2019 augusztusában három éves megállapodást kötött Jonathan Vaughters sorával. A kétszeres mexikói időfutam bajnok természetesen kérheti a B-próbát.
Az EF Pro Cycling nyilatkozatot tett közzé Villalobos doppingügye kapcsán, mondván, hogy csak május 18-án értesültek a pozitív tesztről, és hogy természetesen azonnali hatállyal felfüggesztették a versenyzőjüket.
"Ezt a csapatot azért hozták létre, hogy megvédje a sportolók egészségét és jogait, különös tekintettel a fiatalabb kerekesekre. Nagyon frusztráló számunkra, amikor ezek a fiatal versenyzők amatőr orvosok és olyan emberek befolyása alá kerülnek, akik végül tönkreteszik a karrierjüket - szól az EF Pro Cycling sajtónyilatkozata, amely azért a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség felelősségét is hangsúlyozza. – Amennyiben tudtuk volna ezt, akkor nem írtunk volna alá a versenyzővel. Ennek terhe az UCI-t nyomja, mivel nincs olyan belső tesztelési programja, amely időben kimutatja a GHRP-6 szerű anyagok jelenlétét a szervezetben.”
Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.