Mountain Bike világbajnokság 2018: Benkó Barbara 16. a női elit XCO futamában, Parti András 38. a férfiak versenyében

2018. szeptember 08. szombat
  |   Szerző: velo.hu

Szeptember 5. és 9. között került megrendezésre a svájci Lenzerheidében a hegyikerékpáros világbajnokság, melyen szép számmal képviselték hazánkat a szakág legjobbjai.

Az utolsó nap során az elit nők és férfiak XCO futamaira került sor.

A női elitben a kiváló szezont futó Benkó Barbarának szoríthattunk. A lányokra hét kör várt a 4,2 kilométeres körpályán. A győzelmet és ezzel a világbajnoki címet, toronymagasan, közel egy perces előnnyel az amerikai Kate Cortney szerezte meg a dán Annika Langvad és a kanadai Emily Batty előtt.

Benkó Barbara a tizenhatodik helyen zárta a versenyt szűk hét perc hátránnyal a győztes mögött.

Az elit férfiak versenyében Parti András képviselte hazánkat. A svájci Nino Schurter megvédte világbajnoki címét a nyolc körös viadal végén, összességében pedig ezzel karrierje hetedik szivárványszínű trikóját szerezte. Az olasz Gerhard Herschbaumer azért megnehezítette a dolgát végül csak bő tíz másodperces előnnyel diadalmaskodott. A harmadik a cyclo-cross és az országúti szakágból már jól ismert holland Mathieu Van der Poel lett.

Parti András hét perc hátránnyal az 38. helyen ért célba.

Az eredménylisták megtalálhatóak a letölthető fájlok közt!