Mészáros Bence U17-es országúti versenyt nyert Ausztriában

2019. április 07.
  |   Szerző: velo.hu

A magyar kerékpársport egyik nagy reménysége Mészáros Bence nyerte az 58. Internationales Kirschblütenrennen egynaposának U17-es versenyét Ausztriában.

Mészáros Bence december közepén írt alá a holland utánpótlás egyik legismertebb sorához a Willebrord Wil Vooruit csapatához, melynek vezetősége hosszú távon számol az ígéretes kerekessel, hisz három éves kontraktust tettek elé. A 2019-es idénynek már egy holland edző irányításával vágott neki idehaza, mivel egyelőre nem költözött ki Hollandiába.

Bence a holland csapat színeiben állt rajthoz az 58. Internationales Kirschblütenrennen egynaposán Ausztriában, ahol 70,4 kilométer várt az U17-es korosztály versenyzőire. Heten érkeztek sprintre, akik közül a magyar kerekes bizonyult a legjobbnak.

A versenyen a GYAC bringása Magyar Gergő is ott volt, ő több mint öt perces hátránnyal a tizedik helyen zárt.