Julian Alaphilippe nyerte a Szlovák Körversenyt, Valter Attila az összetett 14. helyén zárt

2018. szeptember 16.
  |   Szerző: velo.hu

A holland Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) sikerével zárult a Szlovák Körverseny utolsó szakasza, összetettben Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) diadalmaskodott, Valter Attila (Pannon Cycling Team) a 14. helyen végezve öt, míg Dina Márton (Pannon Cycling Team) a 24. pozícióban zárva három UCI Europe Tour pontot szerzett.

A Szlovák Körverseny Nyitra és Galánta között egy teljesen sík 157,2 kilométeres szakasszal zárult. A rajtot követően pillanatok alatt ellépett egy hat fős sor, a Bora-hansgorhe és a Quick-Step Floors csapatai azonban az előző etaphoz hasonlóan ezúttal is rövid pórázon tartották a szökevényeket.

Az elmenést csak röviddel a cél előtt fogták meg, a mezőnyhajrát a célfotót követően a holland Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) nyerte meg az olasz Matteo Pelucchi (Bora-hansgrohe) és a francia Christophe Laporte (Cofidis) előtt. A Kőbánya Cycling Team marokkói légiósa Ahmed Amine Galdoune egy előkelő nyolcadik hellyel zárta a napot, legjobb magyarként Valter Attila (Pannon Cycling Team) a tizenharmadik pozícióban gurult át a célvonalon.

Összetettben a francia Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) diadalmaskodott Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) és Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) előtt. Valter Attila (Pannon Cycling Team) az előkelő 14., míg Dina Márton (Pannon Cycling Team) a 24. pozícióban zárt, ezzel 5 illetve 3 UCI Europe Tour pontot gyűjtve. A fiatalok különversenyében Valter a szintén kiváló harmadik helyen zárt.

126. Ahmed Amine Galdoune (Kőbánya Cycling Team) + 41:47

A teljes eredménylista a letölthető fájlok közt!

Fotók: © Jan Melicher, Igor Stancik / Tour of Slovakia

Letölthető dokumentumok:

Eddig hozzáfűzött kommentek:

2018.09.17. 13:46
Idézem a csapatfőnököt (Pannoncycling) : köszönöm a Mountainbike-osainknak. :)

2018.09.16. 20:35
Ajánlom mindenki figyelmébe a teljes eredménylistát! (nagyobb portálokon elérhető...) Nagyon kemény mezőnyben álltak helyt, és nem csak Valter Attila! Komoly, nemzetközi szinten is ütőképes bringásokat előztek meg (D. Teklehaimanot., Zdenek Stybar, Niki Terpstra, Christophe Laporte, Rüdiger Selig, Fabio Jakobsen, stb.).