Időfutam Országos Bajnokság 2018: Eredmények

2018. június 28. csütörtök
  |   Szerző: VELO.hu
Címkék:

Debrecen mellett rendezték a 2018.évi Országos Időfutam Bajnokságot, ahová rekordszámú nevezés érkezett. A legnagyobb kérdés az volt, hogy az elit kategoriában Peák vissza tud e vágni Pelikánnak a tavalyi szoros eredmény után. A DKSI versenyzője vegül nagy fölénnyel, 46:26-os idővel nyerte az elit kategória 38 kilométeres távját. Második helyre Fejes Gábor állhatott közel két perc hátránnyal, a nemrégiben a Szlovén Körversenyen kiváló cronót teljesítő Pelikán lett a harmadik.

U23-as férfiaknál Valter Attila diadalmaskodott ugyan ezen a távon, az ő ideje 50:36 lett. Második helyen, fél perc hátránnyal Vince András végzett. Harmadik Dina Dániel lett.

U13
1, PAKOT András Gusztáv (Kőbányai Torna Club SE)
2, HANCZ Tamás (SZENYOR KERÉKPÁROS SZABADIDŐ SE)

1, MAGYAR Gergő (Győri Atlétikai Club)
2, BÁN Benedek (Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület)

1, HIDEG Nóra (SZINGO-Fehérvár)
2, BUZSÁKI Virág (Pavé Cycling Academy / Budapest)
3, HONOS Csenge (KSI SE)

Amatőr női
1, KÁRPÁTI Andrea (Budapest)
2, ŐSI Eszter Aliz (Vác)
3, JÓZSÁNÉ ROMÁN Szilvia (Csepel-szigeti Kerékpáros Triatlon SE)

1, FORRAY András (KSI SE)
2, GENZLER Tamás (Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület)
3, MÉSZÁROS Ábel (KONTENT-DKSI)

U23
1, VALTER Attila (Pannon Cycling Team)
2, ANDRÁS Vince (Dr. Bátorfi-Agria KTK/Eger)
3, DINA Dániel (Pannon Cycling Team)

Felnőtt férfi
1, PEÁK Barnabás (KONTENT-DKSI)
2, FEJES Gábor (Cyklisticky Klub Spartak Tlmace)
3, PELIKÁN János Zsombor (MyBike-Stevens)

A teljes eredménylista a letölthető dokumentumok közt.

Letölthető dokumentumok:

Eddig hozzáfűzött kommentek:

2018.06.29. 11:13
Én válaszolok.
Azért, mert az összes ilyen cikk csak költség az újságnak, fizetni a fotósnak, szerzőnek, stb. A bevételi oldala meg kb nulla, az a pár kattintás szinte semmit nem hoz ezen a kis magyar piacon. A cyclingnews könnyen van, mert a fél világ őket olvassa... Vagy mindenki fizetne itt a cikkek elolvasásért?
Egyébként kivételesen a másik bringás oldalon már tegnap délután/este volt beszámoló.

2018.06.29. 10:05
A velo.hu remek hírportál, de nem lehet mindenható.
Viszont az MKSZ hivatalos oldalán már tegnap megjelent a hír, mert volt riport, volt fotós, és volt szervező/versenybíró/sajtófelelős (én) aki este 10 után még pötyögött egy pár soros összefoglalót.
Vasárnap is izgalmas lesz!

2018.06.29. 08:49
Mert ahhoz fotósok kellenek meg helyszíni riporterek.
A külföldi médiát leszűrve a fotelból is lehet tartalmat generálni.

2018.06.29. 07:54
A hazai Országos Bajnokságról miért csak két sorban lehet olvasni? Miért nincsen (soha, semmilyen magyar versenyről) rendes, részletes, képes összefoglaló. A magyar médiának elsősorban erről kellene szólnia, és csak másodsorban (minden áldott nap) arról, hogy hol tart pl Froome ügye. Milyen csapatok indultak, milyen bringákkal, milyen eredményekkel, kik vettek részt, kik voltak a favoritok, interjú a dobogósokkal, stb.
A külföldi szócikkek napról-napra erről szólnak, a magyar vonatkozásokhoz pedig semmi nincs ami rendesen le lenne írva, ki lenne fejtve. Miért?