Fetter Erik 38., Buzsó 58. a hoogerheidei cyclo-cross világkupán, Vas betegség miatt nem indult el

2017. január 22.
  |   Szerző: VELO.hu
Címkék:

Diavetítéshez kattints a képreA január végi világbajnokságra való felkélszülés jegyében a magyar cyclo-cross válogatott három tagja részt vett a most hétvégi, hollandiai világkupa futamon is. A hoogerheidei pálya az egyik leggyilkosabb a VK pályák közül, a versenyzőink szerencséjére ezen a héten száraz körülmények voltak a viadalon.

A junior fiúknál két legjobbunk utazott ki, de Vas Balázs sajnos hőemelkedés miatt nem állt rajthoz. Cser Gábor szövetségi kapitány nem akarta kockáztatni Balázs jövő heti VK szereplését, így a pihenés mellett döntött. A futamban az utolsó sorból rajtolt el Fetter Erik, az OB 2. helyezettje, aki végül a 38. pozícióban ért célba, CSAK 1 perc 50 másodpercet kapott a futamgyőztes angol Tom Pidcock mögött. Ez kiváló eredmény azt tekintve, hogy 59-en értek célba.

Az elit férfiak futamában Búr Zsolt áll rajthoz, a 65 célba érkezőből ő is körhátrány nélkül fejezte be a napot az 58. helyen 5 perc 14 másodperccel a győztes Van der Haar mögött. A srácok a VK után átutaznak Luxembourgba a VB helyszínére, ahol szerdától már pályabejárással hangolhatnak a jövő hétvégi világversenyre.