Egy a sprintereknek kedvező szakasszal folytatódott a Szlovák Körverseny

2018. szeptember 16.
  |   Szerző: velo.hu

Máriatölgyes és Nyitra között egy 180,6 kilométeres szakasszal folytatódott a Szlovák Körverseny, a penzum három kategorizált emelkedőt tartogatott, de az etap vége már a sprintereknek kedvezett. A Kőbánya Cycling Team marokkói légiósa Ahmed Amine Galdoune az előkelő tizedik helyen zárt.

A rajtot követően azonnal megindultak a próbálkozások majd Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica) és Jan Bárta (Elkov-Author) kettőse lépett el, miközben a főmezőnyt a Quick-Step Floors és a Bora-hansgrohe csapatai vezették.

Az elmenést mintegy tizenöt kilométerre a céltól érték utol, a mezőnyhajrát az olasz Matteo Pelucchi (Bora-hansgrohe) nyerte a holland Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) és a belga Yves Lampaert (Quick-Step Floors) előtt.

A Kőbánya marokkói légiósa Ahmed Amine Galdoune az előkelő tizedik helyen zárt, legjobb magyarként Valter Attila (Pannon Cycling Team) a győztessel azonos idővel a 26. lett, de Dina Márton, Holló Botond, Szatmáry András és Dina Dániel (mindannyian Pannon Cycling Team) is a főmezőnnyel érkezett.

Összetettben továbbra is Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) vezet tizenhat másodperccel a címvédő Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) előtt. Valter Attila (Pannon Cycling Team) negyvenhat másodperces hátránnyal a tizennegyedik, Dina Márton (Pannon Cycling Team) 1 perc 19-el lemaradással huszonötödik. Valter a fiatalok versenyében a harmadik helyről várja a folytatást.

A Szlovák Körverseny Nyitra és Galánta között egy teljesen sík 157,2 kilométeres szakasszal zárul.

A teljes eredménylista a letölthető fájlok közt!

Fotók: © Jan Melicher, Igor Stancik / Tour of Slovakia