Bezár

Bejelentkezés

Hirlevél feliratkozás
Bejelentkezés / Regisztráció
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • Velo magazin
  • Tour de Hongrie
  • Vuelta a Espagna
  • Tour de France
  • Giro d'Italia
  • Technikai hírek
  • Országúti
  • Mountain bike
  • Cyclo-cross
  • Pálya
  • Triatlon
  • Pedelec
  • Enduro
  • Triál

Cyclo-cross Magyar Bajnokság 2021: Vas Kata Blanka és Búr Zsolt lettek a szakág legjobbjai

2021. január 10.
Szerző: velo.hu
Cimkék: Cyclo-cross Országos Bajnokság Vas Kata Blanka Búr Zsolt

A Miskolci Egyetem Sportpályáján rendezték meg január 10-én, vasárnap a 2021-es Cyclo-cross Magyar Bajnokságot a IV. Decathlon BorsodCross keretein belül. A felnőtt hölgyek között a papírformának megfelelően Vas Kata Blanka, míg az elit férfiaknál Búr Zsolt szerezte meg a bajnoki címet.

A technikás, kanyarokkal teletűzdelt 2450 méteres nagy kör, mintegy 35 méternyi szintet tartogatott, s mivel a hőmérséklet végig fagyközelben volt, így a penzum helyenként sarassá, helyenként pedig rettenetesen csúszóssá vált.


Az első rajtban a tizenegy és a tizenhárom éven aluliaké volt a főszerep. A WU11-es lányoknál Rákosi Maya Emma (DKSI), a két évvel idősebb hölgyeknél pedig Mármarosi Alexa Ildikó (Szekszárdi Szabadidős KE) sikerét hozta a csatározás. A fiúknál U11-ben Kovács Béla (DKSI), míg U13-ban Bánfai Olivér (Superior Racing Team) győzött.


A következő futamban a tizenöt és a tizenhét éven aluliak következtek. Az abszolút győzelmet az U17-es Takács Zsombor (Superior Racing Team) szerezte meg, miközben U15-ben Zsembery Boldizsár (Superior Racing Team ) diadalmaskodott. WU15-ben Szücs Júlia (Greenzone ZKSE), WU17-ben pedig Bruchner Regina (Greenzone ZKSE) állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

 

Diavetítéshez kattints a képre


Az U19-es lányok és fiúk valamint az elit és Master nők ezúttal is egy rajtban kaptak helyet. A fiúknál Takács Valent Márk (Cube-Csömör) magabiztos fölényét siker koronázta, miközben az U19-es lányoknál Gergely Virág (Lotus Cycling Team) bizonyult megállíthatatlannak. Az elit nőknél a papírformának megfelelően Vas Kata Blanka (Doltcini-van Eyck Sport-Proximus) futamgyőztesként, a tizenkilenc éven aluli fiúkat is maga mögé utasítva, hatalmas előnnyel védte meg bajnoki címét, mögötte Schmidel Regina (Cube-Csömör) lett a második, míg Kapott Szonja (Tipográfia Ladies Cycling) ért célba harmadikként. A Master kategóriában Szekeres Viktória (KTM Team Hungary) ünnepelhetett.


Az elit férfiaknál Búr Zsolt (Vialand Racing Team) ugyancsak nagy fölénnyel, bő másfél perc fórral hódította el a bajnoki elsőséget, Szöllősi Ferenc (Northwave-Siatek-Olmo) és Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) előtt, a Master 1 futamban pedig Peták Levente (Ózdi Kerékpáros Egy.) ölthette magára a bajnoki mezt.

 

Az országos bajnokság a további Master futamokkal zárult. Master 2-ben Horváth Szabolcs (Greenzone ZKSE), Master 3-ban Fésüs László (Meditech SC), Master 4-ben pedig Hajagos István (MKB Cycling Team) nyert.

 

 

Kérjük, írja meg véleményét:

Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.

visszalépés az előző oldalra

Legújabb cyclo-cross hírek

Cyclo-cross Magyar Bajnokság 2021: Vas Kata Blanka és Búr Zsolt lettek a szakág legjobbjai

A Miskolci Egyetem Sportpályáján rendezték meg január 10-én, vasárnap a 2021-es Cyclo-cross Magyar Bajnokságot a IV...

  • Vas Kata Blanka ötödik a hulsti Cyclo-cross világkupa-futamon
  • TÖRTÉNELEM: Ethias Cross Bredene - Vas Kata Blanka győzött!
  • Vas Kata Blanka hetedik a dendermondei Cyclo-cross világkupa-futamon
  • Herentalt Crosst: a világbajnok Ceylin del Carmen Alvarado győzött, Vas Kata Blanka kilencedik!

Következő cyclo-cross események ajánlója

  • 2021.01.24: TRAIL ZONE CYCLO-CROSS MAGYAR KUPA
  • 2021.02.07: IV. BORSOD CROSS MAGYAR KUPA

VELO.hu felhasználók legújabb túrái

Francia Alpok 2017.

Francia Alpok 2017.

Távolság: 980 km
Szintkülönbség: 11000 m
Nehézségi fok: 8

Albán-Anzix 2017.

Távolság: 999 km
Szintkülönbség: 12000 m
Nehézségi fok: 8

Alpok kommandó 2016.

Távolság: 590 km
Szintkülönbség: 7200 m
Nehézségi fok: 8

Legújabb blog bejegyzések

  • Film ajánló: Két keréken Szászföldön
  • Tengeri Alpok ostroma 3: "Kanyoning 2 keréken"
  • HUSZONHÉT
  • Tengeri Alpok ostroma 2 : "Gigászok arénája"
  • Tengeri Alpok ostroma 1. "Bemelegító hadművelet"

Félsziget-kupa 2019

Merida Concept Store Budapest - Megnyitó

Félsziget-kupa

Borsodcross 2017

Lampre-Merida edzőtábor 2018

Movistar csapatbemutató 2018

Polartec edzőtábor 2018 Contadorral

UAE edzőtábor 2018

Országúti kerékpáros világbajnokság 2014 - Promo

SuperCross sorozat 1. forduló-Kazincbarcika cyclocross

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

SuperCross sorozat 1.futam-Kazincbarcika

Harkány Tour 2013: 12 órás nemzetközi kerékpárverseny

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás (rövid videó)

V. ROSE - VELO.hu Kékesi Csúcstámadás

MERIDA Tour de Zalakaros 2013 (Teljes összefoglaló)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

MERIDA Tour de Zalakaros (118 km)

Giro 2013 - 8. etap: Összefoglaló

  • Kerékpár
  • Hírek
  • Eseménynaptár
  • Túrák
  • Felszerelés
  • Galéria
  • Videó
  • Blog
  • VELO magazin
  • Médiajaánlat
  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatvédelem
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Velo.hu bringamagazin.
Biciklis hírek, tesztek, felszerelések, túrák és apróhirdetések
weboldal tervezés: IRQ