A keresett kulcsszó: xco

2018.04.15. - A Crosskovácsi bikeschool rendezésében 2018.04.15-én Nagykovácsiban kezdődött az idei utánpótlás mountain-bike xco magyar kupa. A kastélypark tökéletes helyszín volt megint, ahol az ügyessegi es az xco palya is jol megfert egymas mellett. Minden korcsoport indulóinak először az ügyességi pályá(ka)t kellett teljesíteni, az itt szerzett hibapontok alapján hendikepp rendszerrel (korcsoportonként eltérő másodpercnyi időhátrányt jelentett 1-1 hibapont) sorakozhattak fel az xco rajthoz. A résztvevők a nevezési díjért egy hot-dogot és üdítőt is fogyaszthattak, korrekt volt a dobogósok nyereménycsomagja, rendeztek tehetségkutató futamokat is és jó ötletnek bizonyult a kerékpáros termékbörze is (ahová be lehetett adni a kinőtt/megunt cuccokat). Végre nem kellett minden korcsoportnak megvárni az utolsó futamot a saját eredményhirdetésével, az u9-11-13-as korosztálynak ezt már délben megtartották.
2015.05.18. - Az olimpiai pontgyűjtés érdekében került be a hazai és nemzetközi mountain bike XCO versenynaptárba az UCI C2 minősítésű Felsőtárkányi XCO, ami a magyar kupasorozat harmadik állomása volt. A férfiak és a nők versenyében is külföldi győztest ünnepeltek. A Felsőtárkányi-tó szomszédságában kialakított 4,1 kilométeres pályán 8 kört kellett megtenni az elit férfiaknak, a kör hossza viszonylag rövid volt, de a nyomvonal jellege az „oldschool” cross-country hagyományokat idézte, kemény, hosszú emelkedővel, meredek egynyomos lejtőkkel.