A keresett kulcsszó: Vas Balázs

2018.01.01. - Minden év első napja a GP Sven Nys cyclo-cross versennyel kezdődik, melyen a Vas testvérek is rajthoz álltak ma, egyhetes belgiumi tartózkodásuk utolsó állomásaként. A négy UCI verseny közül (melyet karácsony óta abszolváltak és volt benne egy világkupa is) ez sikerült nekik a legjobban, betegségekből felgyógyulva, újult erővel. Blanka juniorként a felnőtt nők versenyében az előkelő 25. helyen végzett a mai napon. Nem kisebb nevek, mint a jelenlegi és regnáló világbajnokok, Sanne Cant, Marianne Vos és Thalita de Jong is küzdőttek az iszonyatosan saras pályán, a győzelmet végül a 40 esztendős amerikai Compton szerezte meg. Balázs pedig egy top 20-as helyezéssel kezdte meg az évet, 18. pozícióban végzett, csak két percet kapott a győztestől. A Vas család számára ez volt az első ilyen "kiruccanás", amikor egy hét alatt több nagy nemzetközi versenyt is abszolváltak. Következő állomás számukra a január 14-én megrendezésre kerülő cross Országos Bajnokság Kőbányán.
2017.12.31. - Fernando Gaviria köré épül a Quick-Step Floors csapata Dél-Amerikában 2015-ben a San Luisi Körversenyen kezdődött Fernando Gaviria karrierje miután több ízben is megtréfálta a nagyobb nevű sprintereket. 2018-ban is Dél-Amerikában kezdi az idényt, a San Juani Kört követően az új kolumbiai szakaszverseny a Colombia Oro y Paz következik. Csapata a Quick-Step Floors is bízik abban, hogy folytatva az elmúlt évek hagyományait ezúttal is bővelkednek majd győzelmekben. Gaviria mellett vélhetően Maximiliano Richeze, Iljo Keisse, Rémi Cavagna, Alvaro Hodeg és Jhonatan Narvaez teszik teljessé a csapatot. „A San Juani Körverseny egy remek viadal a szezon megkezdéséhez – mondta Davide Bramati sportigazgató. – Az elmúlt években is kiváló teljesítményt nyújtottunk itt, így értelemszerűen bizakodva állunk rajthoz, szeretnénk szakaszgyőzelmekkel kezdeni az évet. Igyekeztünk a fiatalok mellé tapasztalt veteránokat tenni, Iljo Keisse és Maximiliano Richeze kettőse mindent megtesz majd azért, hogy az ifjoncok eredményesen kezdhessék a szezont.”
2017.12.27. - Mathieu Van der Poel és Sanne Cant továbbra is megállíthatatlanok A belgiumi Heusden-Zolderben folytatódott a 2017/2018-as cyclo-cross világkupa sorozat. Az összetett éllovasa Mathieu Van der Poel (Beobank-Corendon) egy kisebb betegségből felépülve állt rajthoz, ám teljesítményén ez egyáltalán nem látszott. A holland kiválóság már az első körben az élre állt, riválisai pedig végig csak a hátán nézhették. Van der Poel rajt-cél győzelmet aratva diadalmaskodott, miközben a második helyért hatalmas csata alakult a regnáló világbajnok Wout Van Aert (Crelan-Charles) és Laurens Sweeck (Era-Circus) kettőse között. Végül a fiatal Sweeck szerezte meg a dobogó második fokát. „Nem éreztem magam túlságosan erősnek a rajtot követően, ellenben a végére csak elkaptam a ritmust – mondta a célba érkezést követően Van der Poel. – Persze egészen más taktikával versenyeztem volna, ha világbajnokság a jövő héten lenne, akkor nem kezdtem volna ilyen gyorsan. Kockáztattam és ez bejött.” A hölgyeknél sem történt meglepetés Sanne Cant (Beobank-Corendon) pályafutása századik győzelmét aratta, mellyel két fordulóval a sorozat vége előtt lényegében már meg is nyerte az összetettet. Cant mögött a regnáló amerikai bajnok Katie Compton (KFC Racing) lett a második, míg az olasz Eva Lechner (Clif Pro Team) a harmadik. „Mivel ezen a környéken élek, így nem is lehetett más a célom csakis a győzelem – így Cant a díjátadóra várva. – Nagyon boldog vagyok mivel az előző verseny nem sikerült éppen a legjobban. A közönség nagyon sok erőt adott, végig bíztattak.” A világkupa 2018. január 21-én a franciaországi Nommay-ban folytatódik.
2017.10.29. - Október 28-án rendezték Szlovákiában a GP Dolna Krupa C2-es cyclo-cross versenyt, ahol szép számmal képviselték hazánkat a szakág kiválóságai.