A keresett kulcsszó: tour de gyömrő

2017.06.11. - Huszonhatodik alkalommal rendezték a Tour de Gyömrő kerékpáros családi sportnapot, ahol 80, 30, 20 és 10 km-es futamokon versenyezhetett a több, mint 500 résztvevő. A 80 km-es táv az Amatőr Kupa sorozat idei 6. fordulója is volt, de a rendezők a versenyzőkön kívül a gyerekekre is gondoltak (ovis futamokkal) és a családosoknak szánt 5 km-es gyömrői túrával. Mivel a magyar csapatok közül többek is külföldön versenyeztek (Szlovák Kör, Oberösterreich Rundfahrt), ezért az utóbbi éveknél talán egy picit gyengébb mezőny gyűlt össze a 80-as távon, ahol a már többször alkalmazott útvonalon haladt a mezőny. Az útminőség kis mértékben javult, kátyúztak végre itt-ott, de még így sem a legjobb ez a tápiószentmártoni kör. A recegős részeket feledtette a versenyzőkkel, hogy a legtöbb faluban egész népes közönség szurkolt a TDGY mezőnyének. Az abszolút győzelmet a nőknél Kenyó Anita (Bátorfi Team) szerezte meg, ő volt az egyetlen lány, aki a 80 fős élbollyal tudott maradni és 1:49 alatt teljesített a távot. Második helyen csapattársa, Benczés Krisztina végzett, harmadik Péteri Niké (Szingo-Balaton Team) lett, mindeketten 10 perc fölötti hátránnyal Anitához képest. A férfiaknál mezőnyhajrá döntött, melyen Szarka Gergely (Kontent-DKSI) sprintelt a legjobban, Hartmann József (Szekszárdi SZKE) és a nagy "öreg", Specziár Viktor (Kőbánya TC) előtt. A résztvevőket ingyenes ebéd is várta a célban, a rajtcsomagban pedig járt egy nagy üveg ásványvíz és egy Nutrixxion zselé is, mindekettőnek nagy haszna volt a rekkenő melegben. A korcsoportos és abszolút eredménylisták a letölthető fájlok között találhatóak. Fotók ITT
2016.06.12. - Jubilált a Tour de Gyömrő, 25. alkalommal rendezték meg a Budapesthez közel eső népszerű kerékpárversenyt, mely az ovisoktól a profi sportolókig mindenkinek lehetőséget biztosított a megmérettetésre az országúton. A reggel még esős idő ellenére, az időjárás kegyes volt a résztvevőkhöz, elmaradt az eső, miközben minden távon létszámcscúcs született. A legnagyobb érdeklődésre számot tartó 80 km-es futamon Petró Károly (ASE) kevéssel, de a mezőny előtt tudott beérni egyedül, a pelotonban Szeghalmi Bálint (Bátorfi AKTK) nyerte a hajrát egy másik "nagy öreg", Specziár Viktor (KTC-Vuelta) előtt. A hölgyek között ismét Szeghalminé Kenyó Anita (Bátorfi AKTK) volt a leggyorsabb. A nap végén hosszú díjkiosztó köszöntötte a kategóriánkénti győzteseket, valamint a verseny elmúlt 25 évének kulcsszereplői is különdíjat kaptak. A tombolán értékes okos TV és kerékpár is kisorsolásra került a rengeteg egyéb kerékpáros kiegészítő mellett. Fotógaléria 479 képpel ITT Eredménylista a letölthető fájlok között.
2016.04.05. - FIGYELEM: A Tour de Pelso és a Tour de Gyömrő országúti kerékpárversenyek, maratonok visszakerültek a korábbi időpontukra. Azaz a Pelso 2016. június 4-én, a Gyömrő június 12-én lesz. Az események a VELO.hu naptárában is az új dátummal szerepelnek.
2014.06.16. - A Tour de Gyömrő verseny 80 km-es távján a férfi abszolút versenyt a Hungarofondo színeiben versenyző Mogyorósi Máté (képünkön jobbra) nyerte sprinthajrában , míg mögötte Kutács Zsolt (George KSE) és Csomor Zoltán (Team Veloki) végzett. A nőknél ugyanezen a távon Szurominé Pulsfort Diána, Epres Kornélia és Tache Marike lett a sorrend. Teljes eredménylisták a letölthető dokumentumok között! Fotógaléria 453 képpel ITT