A keresett kulcsszó: Remco Evenepoel

2018.11.08. - Peter Sagan a Tour Down Under-Vuelta a San Juan kettőssel kezdené a 2019-es évet A háromszoros világbajnok Peter Sagan az elmúlt két évhez hasonlóan 2019-ben is a Tour Down Under szakaszversenyén kezdené az évet, majd Argentínában a Vuelta a San Juan viadalán folytatná, amely verseny egy héttel későbbre került, így jövőre már nem ütközik az ausztrál WorldTour viadallal. A huszonegyedik Tour Down Underre január 15. és 20. között, míg a dél-amerikai versenyre január 27. és február 3. között kerül sor. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Bora-hansgrohe kerékpárosa nem lesz ott a Cadel Evens Great Ocean Road Race egynaposán. Vélhetően az argentin versenyen kezdi az idényt Mark Cavendish (Dimension Data), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) és Remco Evenepoel (Quick-Step Floors) is. Sagan számára ezt követően az Ománi Körverseny és az új UAE Tour következhet. „Örömmel jelenthetjük be, hogy hosszú hónapok várakozását követően eldőlt, hogy Peter Sagan rajthoz áll a 2019-es Vuelta a San Juan versenyen – így Jorge Chica, San Juan tartomány sportminisztere. – Ez egy olyan történelmi dolog, ami hatalmas presztízst kölcsönöz a viadalunknak.”
2018.09.28. - Remco Evenepoel: a valódi bajnokok a profik között versenyeznek A belga szupertehetség Remco Evenepoel magabiztosan szerezte meg az egyenkénti időfutam mellett a junior fiúk mezőnyversenyének világbajnoki címét is, nem tudott rajta kifogni az sem, hogy bukásba került, lassan kapott kereket, de még az sem, hogy a tizenhármas számmal állt rajthoz. „Nem nevezném magam nagy bajnoknak, hisz még csak junior szinten tekerek, a valódi bajnokok a profik között versenyeznek – mondta Evenepeol, aki az utánpótlás Kuurne-Brussels-Kuurne versenyhez hasonlóan ezúttal is a feje fölé emelt kerékpárjával haladt át a célvonalon. – A kerékpársport igazi legendái az Eddy Merckx és Alberto Contador szintű kerékpárosok, nekem még sokat kell fejlődnöm ahhoz, hogy az ő általuk elért szint közelébe kerülhessek. Junior világbajnok vagyok, de továbbra se nevezzenek az új Eddy Merckx-nek, nem nyertem még profiként szivárványszínű trikót, de Tour de France győzelmem sincs. Vannak persze elvárásaim a jövőre nézve, első körben ezeket szeretném elérni, ha ez sikerül, akkor elégedett leszek. Még csak másfél éve kerékpározom, sokat kell még fejlődnöm ahhoz, hogy vérbeli versenyzővé válhassak. Meglátjuk, mit hoz a jövő. A Quick-Step Floors egy hatalmas lépés lesz számomra.” [[https://www.youtube.com/v/tjYRBvjrW0U?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] A lányok versenyében a hazai Laura Stigger alig néhány hete szerezett újra junior XCO világbajnoki címét hegyikerékpározásban. Elmondása szerint ebben az évben mindössze második országúti versenyét abszolválta, melynek végén szivárványszínű trikót nyert. [[https://www.youtube.com/v/ASPqW1mGYyM?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] „Nem gondoltam arra, hogy nyerhetek, azzal a céllal álltam rajthoz, hogy megpróbálom jól érezni magam a verseny során, hisz mindössze a második országúti versenyem volt ez idén – hitetlenkedett a viadalt követően Stigger. – Hihetetlen. Köszönettel tartozom mindazoknak az embereknek, akik segítettek és azoknak is, akik az út szélén bíztattak. Mountain Bike versenyző vagyok, el sem hiszem, hogy tényleg nyertem.”
2018.09.27. - Az osztrák Laura Stigger nyerte a junior lányok, míg a belga Remco Evenepoel a junior fiúk mezőnyversenyét Innsbruckban.
2018.09.26. - Papírforma eredmények születtek az innsbrucki országúti világbajnokság harmadik versenynapján A holland Annemiek van Vlauten megvédte címét az innsbrucki kerékpáros világbajnokság női elit időfutamában, megelőzve honfitársait Anna van der Breggen és Ellen van Dijk kettősét. „Már tudom, hogy mennyire különleges a szivárványszínű trikóban versenyezni – mondta van Vlauten röviddel a díjátadót megelőzően. – Talán soha nem éreztem még akkora nyomást a vállaimon, mint ma, szerettem volna megvédeni a címem. Nagyon nehéz pálya volt, a lejtmenetekben sem volt idő pihenni, tekerni kellett lefelé is. Már a penzum első felében előnyre tettem szert, de talán egy picit túlságosan is gyorsan kezdtem. Szerencsére a végéig kitartott az erő, így a legjobb idővel zártam. Külön öröm számomra a holland dobogó, néhány évvel ezelőtt együtt készültünk az időfutamokra, ami kifizetődött. Jövőre érdekes lesz a nemzeti csapatkronó, ami így szintén nekünk kedvezhet.” [[https://www.youtube.com/v/lbLLRhHzSTE?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] A junior fiúk egyenkéntijén egy egyszemélyes show döntött, a belga Remco Evenepoel állva hagyta riválisait. Evenepoel 50,17 kilométer/órás átlaggal nyert, ami a korosztály kötött áttételeit elnézve brutális eredmény, közel másfél percet verve a második helyezett ausztrál Luke Plappre. Evenepoel fantasztikus idényt produkált huszonöt nemzetközileg jegyzett versenynapja alatt, mindent idevéve – a megkülönböztető trikókat is - huszonkilenc győzelmet szerzett, megnyerve az Európa-bajnokság mindkét számát, a GP Général Patton szakaszversenyét, a belga bajnokságot, a junior Course de la Paix viadalát, a Gent-Wevelgem vagy éppen Kuurne-Brussel-Kuurne klasszikusait. Evenepoel két évvel ezelőtt még az Anderlecht labdarúgó akadémiáján építette karrierjét, kilencszeres korosztályos belga válogatott volt, ám elvesztette motivációját és inkább kerékpározni kezdett. Jól döntött! „Már három hete itt vagyok Ausztriában, élvezem a kellemes időjárást, a gyönyörű tájat, na és persze napi szinten készültem a versenyeimre – így a szivárványszínű trikó felvételét követően Evenepoel. – Az emelkedők rövidek, de nehezek, ami kedvez nekem. Talán az egyik legjobb időfutampálya volt ez, amin valaha tekerhettem. Nagyon készültem erre a számra, fantasztikus érzés úgy célba érkezni egy időfutamon, hogy a magasba emelheted a kezed. Belgiumban az új Eddy Merckx-ként emlegetnek, de ezt nem szeretem hallani, én nem a következő „Kannibál” akarok lenni, hanem valami új, Remco Evenepoel.” [[https://www.youtube.com/v/PQ_aefxMMPM?fs=1&hl=hu_HU 560 315]] A világbajnokság a férfi elit időfutamával folytatódik, az 52,5 kilométeres táv könnyűnek semmiféleképpen sem nevezhető, hatalmas csata várható a címvédő holland Tom Dumoulin és az ausztrál Rohan Dennis kettőse között. Talán más nem is nagyon szólhat bele az aranyérem sorsába, a dobogóra jó eséllyel pályázhat a spanyol Jonathan Castroviejo, a svájci Stefan Küng vagy éppen a regnáló Európa-bajnok a belga Victor Campenaerts. Pelikán János sajnos betegség miatt nem lesz ott a versenyen, míg a Román Körverseny győztese Serghei Tvetcov azt követően lesz kénytelen kihagyni a számot, hogy a szövetség lekéste a nevezési határidőt.
2018.09.25. - A belga Remco Evenepoel nyerte a junior fiuk egyenkénti időfutamát, míg az elit hölgyeknél Annemiek van Vlauten megvédte címét.