A keresett kulcsszó: mountain-bike

2018.04.07. - Április 7-én került megrendezésre Kamenjak Rocky Trails mountain bike C1-es verseny, ahol több magyar is képviseltette magát. Elit férfi kategóriában (eredmények itt) 7 magyar induló volt, mely közül Dina Márton érte el a legjobb helyezést. Dina 15. helyen érkezett a célba, ezzel 1 UCI pontot kaparintott meg. Olasz győzelem született Luca Braidot révén. Hölgyeknél Benkó Barbara 6. helyen zárt, 16 UCI pontot gyűjtve, Schmidel Regina feladni kényszerült a verseny. Ebben a futamban a szlovén Pintaric Blaza diadalmadkodott (női eredmény itt) U17-es lányoknál magyar győzelem született Bokros Csenge révén. Ezenkívül dobogóra állhatott Greman Szonja (wu14, 2.hely), valamint Baranyi Dávid Áron (u17, 3.hely). Gratulálunk mindenkinek! További eredmények a letölthető dokumentumok közt.
2016.06.09. - A riói olimpiára való felkészülés közben a Veszprémi Kerékpáros Egyesülethez látogatott Parti András (Waberer's evopro MTB Team) olimpikonunk, hogy részt vegyen egy utánpótlás edzésen.
2014.09.01. - Szeptember 3-7. között rendezik a hegyikerékpáros világbajnokságot a norvégiai Lillehammerben, ahol a VB szinte összes futamában lesz magyar résztvevő. A világbajnokság futamai a magyar nézők számára a Sport TV csatornáin lesznek láthatóak.A szakkommentátor (az országúti és pályakerképáros VB-hez hasonlóan) a VELO.hu honlap alapítója, Szilasi László.