A keresett kulcsszó: marokkói körverseny

Kusztor Péter elveszítette a sárga trikót Marokkóban2014.04.11. - Kusztor Péter elveszítette a sárga trikót a Marokkói Körversenyen. Az összetettben a vezetést az Utensilnord olasz versenyzője Alessandro Mazzi vette át. A 126km-es etap közepén egy emelkedő magasodott, melyen a szerdai bukása után Kuszti nem tudta a lépést tartani az élbollyal. Végül 20 perc 17 másodperc hátrányban zárt a 84. helyen. Az Utensilnord versenyzői közül a 34 fős élbolyban Mazzi tudott megragani. Korábban írtuk Kusztor Péter a Marokkói Körverseny szerdai szakaszát követően is megőrizte az első helyét az összetettben. A 136km-es etap ismét sikeres szökést hozott, de ezúttal is egy olyan sor ért haza, mely nem fenyegette az összetettben előkelő helyen álló bringásokat. A nap folyamán Kuszti bukásba keveredett és a jobb oldalát ütötte meg, de a főmezőnyben fejezte be az etapot. Korábban írtuk A viadal hatodik szakaszán 136 km volt a táv, az etapot egy algériai versenyző nyerte. A főmezőny előtt közel 2 perces előnnyel 10 versenyző ért célba. Kusztor a 25. helyen ért célba, dde összetettben továbbra is első. A közvetlenül mögötte lévő versenyzők mögül senki nem volt ma az elmenésben, viszont az összetett hetedik helyén álló Dab Cravenre érdemes lesz figyelnie, a namíbiai srác már második napon jött meg a szökéssel és korábban összeszedett hátrányát jelentősen csökkenteni tudta az összetettben. Mazzi továbbra is második, Kusztor mögött. Korábban írtuk A Marokkói Körverseny 5. szakaszán Kusztor Péter megőrizte a vezető helyét az összetettben. A nap folyamán közel 5 perces előnnyel hazaért egy szökés, de az élen haladók közül senki sem veszélyeztette az Utensilnord versenyzőjének első helyét. Kusztor a főmezőnyben a 35. helyen gurult át a célvonalon és ezzel őrzi 23 másodperces előnyét a csapattársa Alessandro Mazzi előtt. A Marokkói Körverseny negyedik szakaszát követően Kusztor Péter átvette a vezetést az összetettben. Az Utensilnord csapatából Kusztor mellett Alessandro Mazzi is szökésben töltötte a napot. Az élboly több mint 4 perces előnnyel ért haza. A szakaszt a francia Julien Loubet nyerte Mazzi előtt. Kusztor a 4. helyen zárt. Az összetettben Kuszti előnye 23 másodperc csapattársa előtt. A harmadik Mouhcine Lahsaini 26 másodperc elmaradásban. Az ötfős szökés tagjainak előnye összességében 4 perc felett alakul. A pontversenyben Alessandro Mazzi vezet. A verseny a következő négy napban az Atlasz-hegységben folytatódik. A karaván az utolsó előtti etapon tér vissza a teljesen sík tengerparti részre. A viadal vasárnap Casablancában zárul.
Dér Zsolt szeptemberben már a vb-n szeretne indulni2014.04.08. - Egyelőre lehetetlen pontosan megállapítani, mennyi ideig tart Dér Zsolt gyógyulási időszaka: az Utensilnord országúti kerékpározója hétvégén szenvedett súlyos térdsérülést a Marokkói Körversenyen. A rehabilitációt felügyelő Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ szakemberei körültekintő ellátásban részesítették a szabadkai sportolót.

Görög-szigettúra 2016. Görög-szigettúra 2016.
Távolság: 960 km
Szintkülönbség: 10200 m