A keresett kulcsszó: Ivan Ramiro Sosa

2018.11.27. - A Kométa lesz Alberto Contador kontinentális csapatának főszponzora Alig egy nappal azt követően, hogy a Polartec bejelentette távozását Alberto Contador kontinentális csapata mögül, a magyar érdekeltségekkel is bíró másodlagos névadószponzor a Kométa megerősítette, hogy előrelépnek, így Kometa Cycling Team néven vágnak neki a 2019-es szezonnak. „Nem volt kérdés a cégünk számára, hogy átvállaljuk ezt a feladatot – mondta Giacomo Pedranzini a Kométa elnöke. – Évről-évre tanúi vagyunk a globális kerékpáros projekteknek, az U23-as kontinentális csapattól kezdve, az iskolai kerékpározás oktatásáig, amely elkötelezettséget, előrehaladást és felelősségvállalást eredményez.” A 2018-as idényben a csapat tíz győzelemmel zárt, a versenyzők közül kiemelkedett a Tour de Hongrie-n is villogó olasz sprinter Matteo Moschetti, aki a szezont követően két éves megállapodást kötött a Trek-Segafredo WorldTour sorával. „Nagyszerű hír számunkra, hogy a Kométa előlép főtámogatónkká – így az éppen Ausztráliában tartózkodó Contador. – A céggel kéz a kézben járunk, ők azok, akik lehetővé teszik számunkra a növekedést. Ez a bejelentés konszolidálja a projektet, sőt optimizmussal és egészséges ambíciókkal látja el a versenyzőinket.”
2018.10.10. - Maximiliano Richeze nyerte a Török Körverseny nyitányát, Tom Skujins sikere a Tre Valli Varesine egynaposán Konya környékén egy 150 kilométeres szakasszal vette kezdetét a Török Körverseny. A WorldTour-sorozat következő állomásának első etapja a sprintereknek kedvezett. A napot egy öt fős elmenés jellemezte, akiket két percnél messzebb nem nagyon engedett el a főmezőny. Természetesen a célhoz közeledve meg is fogták őket, majd jöhetett a mezőnyhajrá, melyhez közeledve Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) bukott hatalmasat, kulcscsontját törve, ezzel számára véget ért a 2018-as idény. A sprintet végül csapattársa Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors) nyerte ezzel megszerezve a belga sor idei hetvenedik győzelmét. A második Sam Bennett (Bora-hansgrohe), míg a harmadik Jean-Pierre Drucker (BMC) lett. Az első etap után összetettben is ugyanez a sorrend. Hiába WorldTour verseny a Török Kör, sokkal nagyobb érdeklődés övezte a kiemelt kategóriás olasz Tre Valli Varesine egynaposát, melyen először állt rajthoz a szivárványszínű trikóban Alejandro Valverde (Movistar). A körpályás 212 kilométer penzum második felében több alkalommal is meg kellett másznia a karavánnak a Montello és a Morosolo emelkedőit. A szökés megfogását követően az emelkedők rendesen szétrázták a mezőnyt, az utolsó kilométereken Rigoberto Uran (EF Education First-Drapac) próbálkozott, majd egy hat fős sor ugrott fel rá, ahonnan Tom Skujins (Trek-Segafredo) bizonyult a legjobbnak ezzel megnyerve a viadalt Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) és Peter Kennaugh (Bora-hansgrohe) előtt. A regnáló világbajnok Alejandro Valverde (Movistar) a 15. helyen zárt.
2018.08.12. - Peter Sagan az Európa-bajnoki trikót is magára öltené A glasgow-i multisport Európa-bajnokság férfi országúti mezőnyversenyének útvonala lényegében megegyezik a 2013-as brit bajnokság penzumával, melyet anno az a Mark Cavendish nyert meg, aki ezúttal az utolsó pillanatban, orvosa tanácsára lépett vissza. Sokan vélik úgy, hogy a 230,4 kilométeres körpályás viadal igenis kedvez a regnáló világbajnok szlovák Peter Sagannak, aki ezzel egy újabb trikóval bővíthetné gyűjteményét. Természetesen mellette a címvédő norvég Alexander Kristoff, a belga Greg Van Avermaet, az olasz Elia Viviani és a német John Degenkolb is favoritnak tekinthető. A belga csapatban rajthoz áll a cyclo-cross sztár Wout Van Aert, a hollandoknál pedig Mathieu Van der Poel. A tizenhat körös verseny minden egyes körében meg kell másznia a mezőnynek a St. Vincent Street emelkedőjét, ami nem túl meredek ahhoz, hogy megrogyassza a sprintereket. A hazaiak Geraint Thomas, Chris Froome és Mark Cavendish távolétében az Adam Blythe és Ben Swift alkotta kettősnek szoríthatnak.
2018.06.25. - Peter Sagan 2011-ben viselte utoljára klubcsapata hivatalos szerelését Az időfutamokat nem számítva a háromszoros világbajnok Peter Sagan 2011. június 13-án viselte utoljára klubcsapata hagyományos szerelését mezőnyversenyen, hisz az azóta eltelt időszakban vagy hazája bajnoki mezében vagy pedig a szivárványszínű trikóban tekert. A Bora-hansgrohe kerékpárosa egy esetleges világbajnoki fiaskó ellenére sem töri meg ezt a sorozatot, hisz pályafutása hatodik szlovák bajnoki címét nyerte a mezőnyversenyben. A cseh és szlovák bajnokság ezúttal is együtt került megrendezésre, Sagan egy körülbelül nyolcvan kilométeres szóló szökés végén nyerte meg a viadalt csapattársai Juraj Sagan és Michael Kolar előtt. A cseh bajnok Josef Cerny (Elkov-Author) lett. „A nemzeti bajnoki címet megnyerni mindig különleges – mondta Sagan a célba érkezést követően. – Büszke vagyok arra, hogy immáron hatodik alkalommal szereztem meg ezt a trikót. Külön gratulálok a testvéremnek a második helyéhez és csapattársunknak Michal Kolarnak a harmadik helyhez. Köszönjük csapatunk a Bora-hansgrohe segítségét, és külön köszönet annak a számtalan szurkolónak, aki az út mentén buzdított minket.”
2018.06.23. - Chris Froome edzője a médiát hibáztatja a Sky kerékpárosa körül kialakult helyzet miatt Chris Froome edzője Tim Kerrison szenzációhajhásznak minősítette a Froome elleni eljárás média megjelenéseit, melyek szerinte érzékenyen érinthetik a Tour de France címvédőjét. „Amennyiben a történetet olyan módon tálalják, hogy azzal Chris ellen hangolják a szurkolókat, egyféle népharagot szítva, azt hiszem, hogy azért egyértelműen a média a felelős – mondta Kerrison egy brit lap hasábjain. – Úgy vélem, hogy a méltányos bánásmód Froome-ot is megilletné. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ártatlan, és hamarosan tisztázódhat a helyzete. Bernard Hinault megjegyzései felelőtlen kijelentések, hisz Chris hivatalosan nem produkált pozitív mintát, így semmi sem gátolhatja őt meg abban, hogy versenyezhessen. Megdöbbentő, hogy a sportág egy ekkora alakja, mint Hinault ennyire felelőtlen kijelentést tesz. Tartunk a Francia Körversenyen a szurkolóktól, mivel már a múltban is voltak negatív tapasztalataink. Persze a rajongók többsége nem okoz problémát, de az a néhány elvetemült, aki nem tartja be a szabályokat, akár a verseny egészét is tönkreteheti.” Mint már unalomig ismert a Sky csapatának brit versenyzője a 2017-es Vuelta a Espana során produkálta a külön engedéllyel szedhető asztmagyógyszerének többszörös mennyiségét, ami ugyan nem számít pozitív doppingesetnek, de a múltban Alessandro Petacchi és Diego Ulissi sem úszta meg eltiltás nélkül ezt a fajta csorbát. Froome múlt hónapban egy drámai szökés végén a Giro tizenkilencedik szakaszán átvette a rózsaszín trikót, amit meg is tartott a verseny végéig, így megnyerte Girót, ezzel jelenleg egy személyben mindhárom nagy körverseny címvédője.