Buruczki Szilárd naplója: Győzelem az első kupa futamon

2008. április 22. kedd

Sziasztok kedves velo.hu olvasók!

Tegnap Szlovákgyarmaton versenyeztem az eBike kupán, ahol az első XCO Magyar Kupát is sikerült megnyerni, csakúgy mint Zalaegerszegen, rajt-cél győzelemmel. De itt furcsa módon senki nem jött utánam stéherezni, egyedül mentem több mint 2 órán keresztül.

A leggyorsabb kör is az enyém volt, azt éreztem, hogy magammal versenyzek és az idővel. A pálya elég jól felszáradt a szombati nagy esőzés után, csak egy közepesen hosszú futós rész volt a pályában, és ez sem volt vészes, szerencsére még a cipő talpában sem volt szükség a mászótüskékre, de a Tri titán EggBeater pedál az extra sártűrő képességével nagyon jó volt a ragadós sárban. A pálya nagyon jó és élvezhető volt, voltak benne jó csiki-csukis technikás lefelék, változatos nyomvonalon haladt, több kisebb-nagyobb emelkedővel. A rendezők igazán kitettek magukért, reméljük lesz hagyománya az eBike kupának Szlovákgyarmaton!

Egyébként jó erőben éreztem magam, a tavalyi erőnlétemen sikerült javítani, úgy érzem, fejben is jobban ott vagyok. Eddig még gyorsító edzést nem végeztem, csak erőből mentem a versenyeken.
A technika is nagyon jól működött, most próbáltam ki élesben az új szuper könnyű Ashima 160/140-es tárcsákat, meglepően jó a fékadagolás és a fékerő is, még 140-es hátsó tárcsával is, persze ehhez kell egy Hayes Stroker Trail Carbon update tárcsfék, hogy jó legyen a hatás. A defektet sem bíztam a véletlenre, mert a pálya igen tüskés volt, No Flats-es defekt elleni tejet raktam a nem tubelesses WTB/Syncros külsőkbe, de még a Syncros kerekeket is átalakítottam belső nélkülire, egy kis házi sufni tuninggal, eddig bevált. Kell hozzá egy tubelesses szelep, ragasztószalag, 26mm széles Syncros felni szalag, így csak 35 grammal lesz nehezebb a kerekünk. A győzelemhez az energiát, továbbra is az X-iont biztosította.

A következő versenyem a Buda Maraton lesz edzés gyanánt, aztán majd jönnek a komolyabb versenyek. Eddig még nem írtam, hogy már „csak” fél profiként csinálom a versenyzést. Márciustól a Probike kerékpár üzletben dolgozom egy héten háromszor. Így legalább nem lesz időm túl edzeni magamat. :)

Jó tekerést Nektek, találkozunk a Buda Maratonon!