Benkó Barbara az előkelő ötödik helyen zárta a hegyikerékpáros maraton Európa-bajnokságot

2018. április 22.
  |   Szerző: velo.hu

Április 21-én és 22-én rendezték az olaszországi Spilimbergóban az Elit és Masters hegyikerékpáros maraton Európa-bajnokságot, ahol Benkó Barbara az előkelő ötödik helyen zárt.

A verseny távja könnyűnek semmiféleképpen sem volt nevezhető az Elit hölgyekre és urakra is egyaránt 104 kilométer várt, mintegy 3000 méternyi szinttel. A női győztes a norvég Gunn-Rita Dahle kicsit több mint öt órát töltött nyeregben. Dahle, aki 2006 és 2009 után pályafutása harmadik XCM Európa-bajnoki címét szerezte viszonylag hamar ellépett a lengyel Maja Wloszczowska társaságában. A papírformának megfelelően Dahle győzött, Wloszczowska lett az ezüstérmes, míg a bronz a svájci Arianne Lüthi nyakába került.

Benkó Barbara kiváló versenyzéssel végül az előkelő ötödik helyen zárt, egyik közösségi oldalán úgy fogalmazott, hogy még saját maga is meglepődött remek eredményén, a nehéz pálya és a bombaerős mezőny ismeretében.

Az Elit férfiak versenyét az orosz Alexey Medvedev nyerte két olasz Samuele Porro és Fabian Rabensteiner előtt.