Bemutatták Sven Nys cyclocross gépét-Íme a Trek Boon-Cannibal from Baal

2014. január 01. szerda
  |   Szerző: Thommey

Ahogy azt már augusztustól nyilvános volt, Sven Nys Trek kerékpárral indul 2014-ben. Természetesen az újév első napjáig nem lehetett bemutatni az új cyclocross gépét, de most lehullt a lepel! Íme Sven Nys, és a 2014-es Trek Boone!

Sven Nys minden idők lenagyobb formátumú cyclocross versenyzője. Azóta uralja a világkupák, és Superprestige versenyek dobogóját amióta 1999-ben megnyerte az első Superprestige szériát. Kétszeres világbajnok, hatszoros világkupa győztes, nyolcszoros belga bajnok, és mindezek mellett számtalan versenyt, és sorozatot nyert már.

Pontosan őrá volt szüksége a Trek-nek, mivel Katie Compton-on kívül nem volt ezen a kontinensen átütő erejű versenyzőjük, és hát hiába sikeresek amerikában, az európai vevőknek egy "hazai" szuperhíró kellett! Nem mellékesen Nys amerikában is kedvelt sztár, mivel 2013-ban megnyerte a CrossVegast, ami a leghíresebb CX verseny odaát.

Sven Nys-Trek BoonDiavetítéshez kattints a képre

Íme tehát a bringa amivel 2014-ben Sven Nys rajthoz fog állni a cyclocross versenyeken, a Trek Boon 9 ami egy vadonatúj fejlesztésű gép. OCLV karbon vázra épül, és a komfortos Domane bringából átvett IsoSpeed rezgéscsillapító rendszer gondoskodik a kényelemről. A ProCross elemek között megtalálható a kifejezetten Nys kérésére készült "3S" nevű láncterelő is, ami szinte láthatatlan, és ultra könnyű. A bringáról többet ITT tudhatsz meg!

A Hamvas Bálint által a sajtótájékoztatón készült képekről kiderül hogy Nys teljes elektromos Shimano Dura Ace DI2 rendszerrel fog indulni, és hidraulikus Shimano tárcsaféket fog használni. Persze létezik kantifékes Boon váz is, így nem lennénk meglepve ha futamainak nagy részét továbbra is hagyományos fékekkel teljesítené!

Minden esetre kíváncsian várjuk az első Bpost cx futamot amire ma kerül sor Belgiumban!

Friss információk:

Sven Nys ma 4 bringát készített be a versenyre. 2 tárcsásat, és 2 kantifékest! A hagyományos fékkel szerelt bringa súlya a hírek szerint 7kg alatt van.