Bemutatták a 2017-es Tour de France útvonalát: Új hegyek és időfutam az utolsó előtti napon
3516 km, 21 szakasz, négy országot (Németország, Belgium, Luxemburg, Franciaország) érintve. Szokás szerint Párizsban került sor a jövő évi Tour de France útvonalának bemutatására, melyről összességében elmondhatjuk, hogy sok hegymászás lesz benne, új emelkedőket is megismerhetünk, a verseny pedig az utolsó előtti napig izgalmas lehet, ahol a marseille-i egyenkénti időfutam döntheti el a sárga trikó sorsát. 2017-ben nem lesz Alp d’Huez, sem Mount Ventoux, de a Col d’Izoard hegyi befutó pótolhatja ezeket a legendákat.
A verseny történetében 25 éve nem volt példa rá, hogy Franciaország minden hegyes régióját érintsék, jövőre ez megvalósul, a Vosges és Jura után jön a Pireneusok a Massif Central, majd a végén az Alpok. Csapatidőfutam nem lesz, ez is a hegyi menők esélyeit növeli az összetettben. Úgy tűnik a Tour merített némi inspirációt a Giro és Vuelta útvonalaiból, így ők is rövidítettek a szakaszokon, viszont több ismeretlen, de érdekes hegyet csempésztek az útvonalba.
Első szakasz 13 km-es egyenkénti időfutam Düsseldorfban július 1.-én, ahol Tony Martin viselheti az első sárga trikót, Németországba 30 év után tér vissza a Tour. A második napon Düsseldorfból Liegebe tekernek, a Neander-völgyön keresztül. A harmadik napon Belgiumból Luxembourgba teker a karaván, ahol a helyi szövetség 100. születésnapját ünnepli. A negyedik napon a vizéről híres Vittel-be érkezik a karaván. Az ötödik etapon jön az első hegyi befutó La Planchesba, amely még nem túl hosszú hegy, de kellemetlenül meredek, 2012-ben Froome, 2014-ben NIbali nyert itt. A 6. szakasz a sprintereknek kedvez, majd a rákövetkező napon a svájci határ mellett a Les Rousses síközpontnál lesz a cél.
A 9. etapon lesz egy új, eddig nem használt 10 km-es hegy átlagban 8.8 %-os meredekséggel a Mount du Chat rögtön a befutót megelőzően, előtte viszont a helyenként 22%-os Grand Colombier is megmászásra kerül. Összesen 4600 méter szintkülönbség lesz ezen az etapon, a Cote de Noyerres-en pedig rögtön a rajttól indulva kell átkelni.
Július 10-én jön az első pihenőnap, amikor átrepítik a mezőnyt a nyugati oldalra, ahonnan Pau városából indulnak a Pireneusok meghódítására, ahol a Port des Bales és Peyresourde hegyek után Peyregaudesben lesz a hegyi befutó mintegy öt kategorizált hegy után. Másnap három nagy hegyet kell letudniuk, köztük az 1600 méter magas Col d’Agnes-t, de a befutó ezúttal nem hegytetőn lesz, hanem Foix városába zuhannak be az utolsó emelkedőről.
Július 14-re, a franciák nemzeti napjára olyan szakaszt raktak össze, ahol kevésbé ismert emelkedőkön mennek a bringások és a nap nem lesz hosszabb, mint 3 óra, így rendkívül intenzív versenyre van kilátás. Az már sokszor bebizonyosodott, hogy ezek a rövidebb szakaszok fejre tudják állítani az összetettet.
Elhagyva a Pireneusokat könnyebb napok következnek érintve Lodez, Le Puy-en-Velay, Romans-sur-Isère és Le Puy-en-Velay városait mielőtt megérkezünk az Alpok lábához a második pihenőnapra.
A 17. etap a királyszakasznak is tekinthető, ahol a Col d’Ornon, a Col de la Croix de Fer és Col du Télégraphe hegyek után a Galibier-en lesz a befutó, igaz nem mennek fel a legtetejéig, csak a Serre Chevalier síállomásig.
A 18. szakasz során a verseny történetében először a cél a Col d’Izoard emelkedőn lesz meghúzva 2360 méter magasaban! 1922 óta mintegy 34-szer szerepelt már a Tour útvonalában ez az óriás, de egyszer sem itt volt az etap célja. További érdekessége a szakasznak, hogy a férfiak előtt néhány órával a női profik is feltekernek ide a La Course verseny keretein belül, számukra 2017-ben a szokásos párizsi körverseny nem lesz.
A 19. szakasz átvezető nap lesz nem túl nehéz terepen, majd jön a talán mindent eldöntő 23km-s egyéni időfutam Marseille környékén, a befutó a stadionban lesz.
Utolsó napon tradícionálisan Párizsban, körpályás versennyel zárul a Tour.
Az útvonalal kapcsolatos versenyzői reakciókkal hamarosan jelentkezünk...
Tour de France 2017 szakaszok:
- Július 1. - 1. Etap Düsseldorf – Düsseldorf ,13km, egyenkénti időfutam
- Július 2. - 2. Etap Düsseldorf – Liege (Belgium) 202km
- Július 3. -3. Etap Verviers (Belgium) - Longwy (Franciaország) 202km
- Július 4. - 4. Etap Mondorf-les-Bains (Luxemburg) – Vittel (Franciaország) 203km
- Július 5. - 5. Etap Vittel - La Planche des Belles Fille 160km, (hegyi befutó)
- Július 6. - 6. Etap Vesoul - Troyes 216km
- Július 7. - 7. Etap Troyes - Nuits-Saint-Georges 214km
- Július 8. - 8. Etap Dole - Station Des Rousses 187km (hegyi befutó)
- Július 9. - 9. Etap Nantua - Chambér 181km
- Július 10. : Pihenőnap, Périgueux
- Július 11. - 10. Etap Périgueux - Bergerac 178km
- Július 12. - 11. Etap Eymet - Pau 202 km
- Július 13. - 12. Etap Pau - Peyragudes 214km, (hegyi befutó)
- Július 14. - 13. Etap Saint-Girons - Foix 100km
- Július 15. - 14. Etap Blagnac - Rodez 181km
- Július 16. - 15. Etap Laissac - Le Puy-en-Velay 189km
- Július 17: Pihenőnap, Le Puy-en-Velay
- Július 18. - 16. Etap Brioude - Romans-sur-Isère 165km
- Július 19. - 17. Etap La Mure - Serre Chevalier 183km (hegyi befutó)
- Július 20. - 18. Etap Briançon - Izoard 178km (hegyi befutó)
- Július 21. - 19. Etap Embrun - Salon-de-Provence 220km
- Július 22. - 20. Etap Marseille – Marseilles 23 km, egyéni időfutam
- Július 23. - 21. Etap Montgeron - Paris Champs-Elysées 105km
Eddig hozzáfűzött kommentek:
A térkép még nem volt elérhető, amikor a cikk felkerült, azóta cseréltem
A másik észrevétel, hogy Luxemburg, és nem 'angolosan' Luxembourg....
Nem jó a kép! Cseréljétek ki! Lécci-lécci-lécci
Üdv
Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.