Az 5 leghasznosabb kerékpáros alkalmazás okostelefonokra
Körülnéztünk a piacon, melyek azok az alkalmazások, amelyeket mindenképpen érdemes beszereznünük. A legjobb, hogy legtöbbjük még csak pénzbe sem kerül!
Strava
Az alkalmazás, amelyet valószínűleg senkinek sem kell bemutatnunk. A piacon nem ők voltak az elsők, de mára egyértelműen a Straváé a vezető szerep, nem érdemtelenül. Az alaprecept a szokásos: okostelefonunkból mindent tudó kerékpáros-komputert varázsolhatunk beépített edzési és GPS-funkciókkal. Vigyázat! A KOM (King of the Mountain = hegyek királya) funkció megszállottá tesz, hiszen segítségével összemérhetjük erőnket a barátainkkal a legkeményebb hegyeken. Sőt, akár a profikkal is, hiszen sokan közülük szintén előszeretettel használják a Stravát, mivel – megfelelő eszközzel párosítva – wattmérésre is alkalmas. Androidra és iOS-re érhető el, akinek Windows Phone-ja van, annak az Endomondot ajánljuk.
Size My Bike
Kezdőknek online kerékpárvásárlásnál lehet hasznos ez az alkalmazás. A legnagyobb részletességig segít bennünket a megfelelő méretű eszközök kiválasztásában. Hátránya, hogy fizetni kell érte, eszköztől függően 1000–1500 forintot.
Bike Doctor
Szintén a kerékpározásba belekóstolóknak elengedhetetlen ez az alkalmazás. A Bike Doctor lépésről lépésre elmagyarázza, mit hogyan kell csinálni, legyen az a szokásos karbantartás, új eszköz/alkatrész beüzemelése vagy csak egy egyszerű defekt. A Bike Doctor szerelés előtt leírja azt is, milyen szerszámokra lesz szükségünk.
Sajnos nem ingyenes, eszköztől függően 500–800 forintba kerül, de ez azért az értékért, amit nyújt, egyáltalán nem sok.
St John Ambulance First Aid For Cyclists
Az alkalmazás, amelyre, reméljük, sohasem lesz szükséged. Ha mégis megtörténik a baj, rendkívül hasznos lehet, hiszen a leggyakoribb kerékpáros-baleseteket kiemelve írja le lépésről lépésre, ábrákkal informálva bennünket a megfelelő elsősegély nyújtásában.
RiderState
Főként időmilliomosoknak ajánljuk, de nekik nagyon. A RiderState-tel bringázás közben „elfoglalhatunk” bizonyos területeket, amerre járunk, és így versenyezhetünk barátaink és mások ellen. Az ötlettel a környékünk egy hatalmas társasjátékká válik, ahol a legtöbbet bringázók viszik a prímet. Az alkalmazás real-time rögzít mindent, de a játékon kívül természetesen a bringás-alapfunkciók, így a sebesség, távolság és időmérés is megtalálhatók benne.
Eddig hozzáfűzött kommentek:
Stravat én is használom, igen, okos kis függöséget, de mint "kerékpárkomputer" nem túl jó. Aktuális sebességet nem is mutat (mivel csak GPS-böl hajlandó számolni, ami viszont nagyon tud ugrálni érthető is ez), a többi értéket is csak külön lapon, és macerás folyton váltani a nézetek között. Előnye viszont (főleg ismeretlen helyen), hogy lehet útvonalat tervezni előre (csak a webes felületen működik) amin ugyan nem navigál, de mutatja a térképen, illetve amikor betöltjük ezt az útvonalat, hoz vele térképet, így nem igényel (külföld) adatkapcsolatot)...
Mindezek miatt én most több appot hasznáok egyszerre, viszont ilyenkor (legalábbis nekem ´4.4 meg 5.0-ás Androidon) csak az egyik app tud kommunikálni a Bluetoothon, ezért a többiben nincs pulzusom.
Most a Wahoo-val kísérletezem,
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wahoofitness.fitness
ami ugyan nem egy túl designos app, de jól testre szabható, és több sporthoz is lehet benne profilt definiálni (mikor melyik szenzort szívritmus, Watt, csapásszám, sebesség, akarom használni), illetve nagyon sok formátumba tud exportálni, és akár direktbe Stravara feltölteni az edzés adatait!
Amúgy sem árt tudni, hogy Stravara egyszerűen tudsz akár Garminból is importálni edzéseket.
Kérjük, írja meg véleményét:
Vélemény írására csak a regisztrált felhasználóknak van lehetőségük. Amennyiben hozzá szeretne szólni a cikkhez, kérjük regisztráljon, és jelentkezzen be.