Tour of Beijing (UCI WorldTour)

2014. október 10. péntek
Külföld / Országúti

Kedden lezárult az év utolsó WorldTour viadala a Pekingi Körverseny. Az összetettben Philippe Gilbert végzett az élen. A BMC versenyzője az öt szakaszból álló viadal második napján aratott győzelmével állt az élre és a vezető helyét a hegyi befutó alkalmával is megőrizte.

Gilbert azt az etapot nyerte meg, amelyet az óriási szmog miatt 111 km-re rövidítettek. A dimbes-dombos terepen zajló finálé alkalmával a belga Janse Van Rensburg (Giant Shimano) és Rui Costa (Lampre-Merida) előtt szerezte meg a győzelmet. Gilbert az utolsó előtti napon a hegyi befutót a riválisaihoz viszonyítva 7 másodperc előnnyel várta Costa, illetve 11 másodperccel Rigoberto Urán (Omega) és Dan Martin (Garmin) előtt.

A hegyi befutós szakaszon a Garmin teljes támadást indított Gilbert ellen, de hiába Hesjedal nagy munkája és Martin szakaszgyőzelme, a belga megőrizte vezető helyét. A Pekingi Körverseny a két fordulatos dombos, hegyes szakasz mellett három mezőnyhajrát hozott. Ezeknél Luka Mezgec (Giant-Shimano), Tyler Farrar (Garmin-Sharp) és Sacha Modolo (Lampre-Merida) ünnepelhetett győzelmeket.

A Pekingi Körversennyel hivatalosan is lezárult a 2014-es WorldTour sorozat, melynek összetettjét Alejandro Valverde (Movistar) hódította el.